בע"ה ט' תשרי תשפ"א
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

צאלים: החיילים ארגנו מלכודות גריז לבדואים

חיילים בצאלים החליטו להקשות על הגנבים החוגגים בבסיס ומחוסר האונים פיזרו ברחבי השטח 'הפתעות' לגנבים

  • מערכת הקול-היהודי
  • י' כסלו תשע"ט - 21:47 18/11/2018
גודל: א א א
אחד התיקים (די להפקרות בצאלים)
אחד התיקים (די להפקרות בצאלים)

ההפקרות החוגגת בבסיס האימונים הצבאי בצאלים אינה דבר חדש וחייהם של החיילים המתאמנים במקום הפכו כבר מזמן לסיוט מתמשך.

יחידת מילואים שהגיעה לאחרונה לאימון בבסיס שכבר הבינה את שצפוי לה באימונים בצל המחדל הבטחוני החמור והחליטה לאתגר את השודדים הבדואים.

בתכנון מוקדם נערכו חברי היחידה להכנת 'הפתעות' אותם ימצאו הגנבים בביקורם. 

בדף "די להפקרות בצאלים" נכתב כי חברי היחידה הביאו מבתיהם עשרות תיקים משומשים ובבסיס מילאו את כל התיקים בסלעים, גריז, שמנים וחומרים שונים. לתיקים הוסיפו החיילים פתקים ובהם כתובות בעברית ובערבית המיועדות לגנבים ופיזרו את התיקים ברחבי הבסיס.

לדברי המארגנים, בימים שאחר מכן נגעו הגנבים בשיטוטיהם השגרתיים בבסיס בכל התיקים שהונחו בתקווה למוצא בהם חפצים בעלי ערך.

בדף הטוויטר אותו מפעיל מטה המאבק כנגד ההפקרות בצאלים נכתב: "לייק ענק לפלוגת מילואים יצירתית שנמאס לה מהרפיסות של המערכת! השודדים רוצים את התיקים? הם יקבלו "הפתעות" שיוציאו להם את האוויר", כתבו.

"פלוגת מילואים שהתאמנה לאחרונה בשטחי האש מסביב לצאלים נחשפה למחדל המתמשך שעליו אנו מתריעים, ונערכה מראש. החבר'ה הביאו תיקים ישנים מהבית ועשו עבודת מילכוד: חלק מהתיקים מילאו בסלעים, חלק בשמנים וגריז, חלק בדברים יותר גרועים שהשתיקה יפה להם.

חלק מהתיקים קיבעו בכבלי ברזל, ולכל תיק צירפו מכתב בעברית ובערבית עם מוסר השכל.  דווח לנו שאת כל התיקים ניסו לגנוב!!! אבל אחרי שגילו ההפתעות שחיכו להם, השודדים התייאשו, הפסיקו לנסות ולא רדפו עוד אחרי היחידה הזו - לפחות הפעם" נכתב בטוויטר.

"שתפו, אולי הקודקודים שאחראים למחדל יקבלו השראה וימצאו פיתרון מערכתי הולם, במקום לתת לחיילים בשטח להתמודד לבד", ביקשו.

עוד בנושא:

   | זעם ברשתות החברתיות: בושה לצה"ל


ברשתות החברתיות השונות זעמו על החולשה שמשדר תרגיל החיילים. אצבע מאשימה הופנתה כלפי הממונים על צה"ל אשר מונעים מהחיילים בשטח להגיב כראוי מול הגנבים.

"לא רוצים לעדכן הוראות פתיחה באש מול בדואים שרודפים אחרי פלוגות מילואים עם טרקטורונים, תצמידו לכל פלוגה כזאת פלוגה של יס"מ שיטפלו בנגע....  היוזמות הפרטיות של חיילי המילואים הן שיא הבושה לצבא הכאילו חזק במזרח התיכון", כתב אחד הצופים בפוסט.

"בושה עם זו הפעולה שצריכים חיילים לעשות. איפה הצבא כאן. פשוט הפקרות גלויה וצהל לא עושה כלום הכל יוזמה של חיילים", כתבה אחרת.

"תגובה נקודתית שלא פותרת כלום. במקום לעצור את מסיגי הגבול לתוך שטח צבאי - ראשי הצבא השמאלניים שלנו מתעלמים מהבעיה ! בושה !! לעצור את הבדואים הללו לאלתר!".
 

תגובות (3) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 22 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד