בע"ה ד' טבת תשפ"ב
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

בדואים גנבו עדר מהיישוב כרמל

בדואים גנבו הלילה (ג') עדר עיזים משפחתי ביישוב כרמל שבדרום הר חברון כל העיזים הגנובות היו בהריון. חוליית ערבים שגנבו פרוטקשיין נעצרו בצפון

  • מערכת הקול-היהודי
  • כ"ג שבט תשע"ט - 11:13 29/01/2019
גודל: א א א
עדר שנגנב  (אברהם שפירא)
עדר שנגנב (אברהם שפירא)

תושבים מהיישוב כרמל שבדרום הר חברון דיווחו כי ככל הנראה בדואים הגיעו הלילה (ג') ליישוב כרמל שבדרום הר חברון וגנבו שבע עיזים מדיר של משפחה ביישוב.

הדיר היה ממוקם בנקודה יחסית צדדית הסמוכה לכפרים הבדואים הגובלים בכרמל. עם קבלת הדיווח הוקפצו למקום כוחות משטרה ומז"פ שפתחו בחקירה.

בתחילת השבוע נעצרו חוליית ערבים שנהגו לגבות דמי חסות מתושבי הצפון במשך תקופה ארוכה. הערבים בחלקם תושבי הכפר טובא זנגרייה.

ביום ראשון לפנות בוקר פשטו מאות שוטרים על בתי החשודים שעל פי החשד פעלו בתקופה האחרונה לסחוט קבלני עבודות עפר וחקלאים באזור הצפון.

מאז פירוק ארגון הפשיעה הערבי בראשות גולן ופרג' הייב והגשת כתבי אישום כנגד חברים בארגון וכנגד חברות שעסקו בסחיטה ודמי חסות. החלו מספר ערבים אחרים לפעול בניסיון להשתלט על תחום השמירה באתרי עבודה או בשטחים חקלאיים.

ע"פ השיטה נהגו החשודים לגרום נזק לציוד, לגנוב חלקי ציוד מכאני ולהצית רכוש ובכך גרמו לנזקים כבדים לרכוש.

הקורבן שנגרמו לו נזקים היה פונה לאחד מהחשודים בבקשה לשלם לו על שירותי שמירה על מנת שלהבא לא יגרמו לו במקום נזקים. בנוסף מבוצעת חקירה ע"י רשות המיסים בחשד להלבנת הון והגשת חשבוניות פיקטיביות בהיקף של עשרות מיליוני שקלים.

החשודים שפעלו במסגרת מספר חבורות פשיעה, הטילו אימתם על קבלנים וחקלאים אשר שילמו להם "דמי חסות" על מנת שלא יאונה רע להם ולרכושם.

כלל החשודים שנעצרו אתמול, 11 בסך הכל, כולם ערבים תושבי כפרי הצפון.

במהלך החיפושים נתפסו: כספים במזומן בסך כ-200,000 ₪, תחמושת רבה בתפזורת, 240 גרם סם מסוג מריחואנה, וכן נתפסו 4 כלי רכב ואופנוע שבתום ההליך המשפטי בכוונת המשטרה לבקש את חילוט הרכוש והכספים.

 

תגובות (1) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 18 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד