בע"ה כ"ב אלול תשע"ט
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

בזמן המתקפה: אנשי השמאל תקפו את ישראל באפריקה

בעת שישבו רבבות תושבי הדרום במקלטים, ראשי עמותות שמאל ישראליות תקפו את ישראל בכנס באפריקה

  • ז' אייר תשע"ט - 11:50 12/05/2019
גודל: א א א
בית בעוטף עזה שנפגע מרקטה (צילום: קובי ריכטר TPS)
בית בעוטף עזה שנפגע מרקטה (צילום: קובי ריכטר TPS)

ביום ראשון שעבר, בשעה שערביי עזה שיגרו לעבר יישובי הדרום כ-700 רקטות מהן ארבעה נהרגו ו־138 נפצעו, שלושה מבכירי ארגוני השמאל השתתפו בכנס בדרום אפריקה, שבו נשמעה ביקורת קשה כלפי ישראל. כך דווח בישראל היום.

מנכ"ל "שוברים שתיקה" אבנר גבריהו, מנכ"ל "בצלם" חגי אלעד ומנכ"ל "הקרן החדשה לישראל" מיקי גיצין, נאמו וענו על שאלות באירוע בקייפטאון, ובו נכחו עשרות מחברי הקהילה היהודית בעיר. במשך שעתיים הם דיברו על הכיבוש ועל סבל הערבים, וגם השוו בין המדיניות הישראלית לבין משטר האפרטהייד שהיה קיים בדרום אפריקה.

לדברי נוכחים במקום, השמאלנים הישראלים לא הזכירו את סבל תושבי הדרום שממש באותה שעה הסתגרו במרחבים המוגנים. היה מדובר בכנס של Jewish Democratic Initiative, ארגון יהודי דרום־אפריקני, שבין מטרותיו לייצר לחץ בינלאומי על ישראל.

יו"ר הפדרציה היהודית בדרום אפריקה, בן שוורץ, מספר כי "JDI אמנם מצהירים כי הם מתנגדים ל־BDS אך במקביל פועלים לעידוד חרמות נגד ישראל. מה שמדאיג זה שאני לא שומע מהם על הטרור שמתמודדים איתו אזרחי ישראל. רק ביקורת".

חגי אלעד הסביר במהלך הכנס כי מדובר באסטרטגיה של ארגון בצלם - הפעלת לחץ בינלאומי להשגת מטרות פוליטיות. "צריך לנסות לפתוח את הדלת להשלכות בינלאומיות על ישראל גם דרך תיאור מפורט של המציאות הקודרת בעזה".

שי גליק מנכ"ל בצלמו מסר: "יצא המרצע מן השק. הקרן החדשה לישראל טוענת שהיא פועלת למען זכויות האדם של אזרחי ישראל. בפועל בזמן שאזרחי ישראל מותקפים בטרור אכזרי הקרן וארגוניה טסים לחו"ל ונפגשים במטרה לפגוע באזרחיה. אני קורא לכל משרדי הממשלה להודיע חד משמעית שינתקו כל קשר עם ארגון שפוגע בזכויות האדם של אזרחי ישראל".

היום (א') פורסם כי ארגון השמאל שוברים שתיקה מקים עמדה בשטח בו יתקיים האירוויזיון בה יציעו למבקרים מרחבי העולם לבא לסיורים בחברון בהם יראו בשוברים שתיקה את "מדיניות הכיבוש" לתיירים.

 

תגובות (0) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


3 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 28 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד