בע"ה ג' תמוז תשפ"א
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

בימ"ש מחוזי: מי שהתחנך על "ואהבת לרעך" ותוקף אחר - מסוכן יותר

שופטת ביהמ"ש המחוזי בתל אביב-יפו, דחתה ערעור שחרור ממעצר של שני קטינים בשל 'מסוכנות גבוהה במיוחד, דווקא משום שמדובר בקטינים ואין להם כל חשש לתקוף אחרים'.

  • מערכת הקול-היהודי
  • כ"ג סיון תשפ"א - 13:51 03/06/2021
גודל: א א א
(צילום: יהודה פרל)
(צילום: יהודה פרל)

שופטת בית משפט המחוזי בתל אביב-יפו, מיכל אגמון-גונן, דחתה בשבוע שעבר ערעור של שני קטינים בני 15 ו-17 לשחרור ממעצר. הקטינים חשודים בתקיפת ערבי בבני ברק, לטענת המשטרה על רקע גזעני.

השופטת אגמון-גונן כותבת בין היתר בהחלטה כי התקיפה נערכה על רקע גזעני, כאשר נשמעו קריאות "מוות לערבים". מהחלטת השופטת עולה כי המתלונן הגיע למקום במקרה והותקף רק בשל היותו ערבי. הקטין הראשון החזיק בגז פלפל וריסס את פניו של הערבי. הקטין השני הגיע למקום לטענתו בתמימות לקנות בקבוק שתיה ונוכחותו היתה אקראית. לטענת בא כוחו לא היה בידיו שוקר חשמלי כפי שנטען.

לדברי השופטת 'עולה תמונה מדאיגה של נערים שמזהים ערבי ורק בשל כך מנסים לפגוע בו וייתכן כי ללא מעורבות בעל עסק, היו נגרמות פגיעות קשות יותר'

כאמור השופטת מיכל אגמון-גונן דחתה את ערעור הקטינים לשחררם ממעצר בשל 'מסוכנות גבוהה במיוחד' לטעמה, 'דווקא משום שמדובר בקטינים ואין להם כל חשש לתקוף אחרים'. עוד החליטה השופטת כי העובדה שאינם גדולים בממדיהם - אינה מפחיתה מהסכנה שהם מהוים. עוד הוסיפה השופטת כי דווקא מי שהתחנך על האמרה "ואהבת לרעך כמוך" ובכל זאת תוקף אחר שלא עשה לו כל רע, מסוכן אולי יותר.

לקבלת עדכונים מהקול היהודי בווצאפ >> | הירשמו לניוזלטר שלנו >> | ​הורד את האפליקציה של הקול היהודי >

לסיום אומרת שופטת המחוזי: 'אני סבורה כי בשלב זה של החקירה ושיש עוד פעולות חקירה לבצע, לא ניתן לאיין את המסוכנות על אף היותם קטינים. אמנם מדובר במעצר ומעצר איננו בשום פנים ואופן מאסר על חשבון העונש. עם זאת, יש להבהיר באופן חד משמעי כי מי שייעצרו כשהם מבצעים פעולות כמו הפעולות שעולות מתיק החקירה ותוקפים אדם רק בשל מוצאו, ידעו כי עד תום החקירה או אף לאחריה, הם עלולים לשבת במעצר מאחורי סורג ובריח. ההחלטה ניתנה בהעדר הצדדים.

תגובות (0) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 32 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד