בע"ה כ"ה אב תשפ"א
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

ביקורת על היועמ"ש: "עמדה אומללה ומעוותת"

מפלגות הימין מותחות ביקורת קשה על פסילת בן ארי: "פשיטת רגל של שיקול דעת ושכל הישר. מי שמסוגל לכתוב חוו"ד כזו לא ראוי לאמון הציבור"

  • מערכת הקול-היהודי
  • כ"ט אדר תשע"ט - 09:48 06/03/2019
גודל: א א א
עמדה אומללה ומעוותת. מנדלבליט וניצן. (מירי צחי/TPS)
עמדה אומללה ומעוותת. מנדלבליט וניצן. (מירי צחי/TPS)

יו"ר האיחוד הלאומי ומראשי איחוד מפלגות הימין חבר הכנסת בצלאל סמוטריץ' מתח הלילה (ד') ביקורת קשה על עמדת היועמ"ש לפסילת מועמדותו של ד"ר מיכאל בן ארי. 

במספר תגובות בחשבון הטוויטר שלו כתב סמוטריץ': 

"קראתי את חוו"ד היועמ"ש על פסילת בן ארי מקצה לקצה ואני מודיע בצער רב וביגון קודר כי הוא הרוויח ביושר הערב את אבדן אמון הציבור במוסד שבראשו הוא עומד. פשיטת רגל מוחלטת של שיקול הדעת והשכל הישר. מי שמסוגל לכתוב חוו"ד כזו אחרי חוו"ד שהכשירה את בל"ד פשוט לא ראוי לאמון הציבור. נקודה.

מנדנבליט וניצן הוסיפו לנו הערב בעמדה האומללה והמעוותת שלהם עוד כמה מנדטים של אנשים שנשבר להם מהמוסר הכפול של הדיקטטורה הפקידותית. אנשים שנמאס להם מהצביעות והשמאלנות של מי שהתרגלו לנהל כאן את המדינה באופן לא דמוקרטי, ויודעים שאנחנו היחידים שבאמת נטפל בזה. ואנחנו נטפל. בעזרת השם".

עוד מתח סמוטריץ' ביקורת חריפה על מפלגות המוגדרות כמפלגות ימין אך לא זעקו על פסילת בן ארי:  "כמה מפלגות שמשום מה מגדירות את עצמן כימין ובינתיים ממלאות פיהן מים מול העוול הזועק הזה. 'מפלגות ימין' שחיות כנראה טוב עם עמדה שמכשירה את טיבי וזועבי ופוסלת את בן ארי. הציבור לא מטומטם והוא ידע מצויין להבחין מאחורי הפרגוד בקלפי בין ימין אמין לבין ימין פייק", כתב.

גם בהודעה רשמית מטעם איחוד מפלגות הימין גונתה המלצת היועמ"ש, "עמדת היועמ״ש היא לא פחות משערורייה. זו אותה פרקליטות שהגנה בחירוף נפש על זכותה של חנין זועבי לכהן בכנסת ישראל. אז טיבי וזועבי כן אבל ד"ר בן ארי, שבניו משרתים ביחידות קרביות - לא. אין סוף לצביעות".

בריאיון לרשת ב' הבוקר תקף בן ארי עצמו את החלטת היועמ"ש. "הוציאו את דבריי מהקשרם, את זועבי הוא הכשיר פעמיים אבל אני מבחינתו גזען. אני מדבר על אויבים, גם גנץ התהדר שהרס שכונות בעזה".

גם בן גביר הגיב אמש להחלטה וכתב כי "היועץ המשפטי אביחי מנדלבליט (שוב בהתערבות שי ניצן) הוכיח היום מדוע הוא אינו ראוי לתפקידו: רק אמש נתן חוות דעת ולפיה בל"ד, חד"ש, תע"ל שבתוכן חברי כנסת מסיתים נגד המדינה מעודדים פגיעה ביהודים ראויים להתמודד לכנסת בשם זכויות היסוד. פתאום הזכויות נעצרות כאשר מדובר בד"ר בן ארי".

 

תגובות (0) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 24 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד