בע"ה ז' חשון תשפ"א
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

בכיר הרש"פ שנעצר: "מאפיונר של הרשות בירושלים"

פאדי אל-הדמי, השר לענייני ירושלים ברשות שנעצר, פועל בדרכים שונות ומשונות לקידום האינטרס הערבי בירושלים. "מהלך אימים על מוכרי נכסים ליהודים"

  • דוד אור שחר
  • כ"ז סיון תשע"ט - 14:03 30/06/2019
גודל: א א א
שער שכם. ארכיון (חוזרים להר)
שער שכם. ארכיון (חוזרים להר)

הבוקר (א') דיווחו כלי תקשורת ערבים כי פאדי אל-הדמי, השר לענייני ירושלים ברשות הפלסטינית נעצר על ידי המשטרה.

יש לציין כי המשטרה לא הוציאה הודעה רשמית על מעצרו וכן לא פורסמה באופן רשמי סיבת המעצר. על פי המידע שפרסמו הערבים אל-הדמי נעצר "בעקבות פעילותו בירושלים".

ניסינו להבין מי הוא האיש ומה יכולות להיות הסיבות למעצרו. מתברר כי זו כלל לא הפעם הראשונה בה הוא נעצר וכי במרבית ממבצעי האכיפה של המשטרה נגד פעילות הרש"פ בעיר נעצר אל-הדמי.

"השר שנעצר הבוקר הוא 'הממונה על ירושלים מטעם הרשות הפלסטינית' - בפועל הוא האיש שאחראי על קידום הנושאים השונים והאינטרסים של הרשות בעיר. כל הפעילות שלו היא כמובן בניגוד לחוק. חוק היישום", אמר לנו אריה קינג, חבר מועצת העיר ומי שפועל לרכישות הנכסים מערבים בירושלים וסביבתה.

לדברי קינג אל הדמי הוא מן הדמויות בהן הא נתקל המון במסגרת פעילותו לגאולת הקרקעות. זאת מכיוון שהרשות מצידה פועלת ללא לאות לביסוס מעמדה בירושלים באותן הדרכים – רכש נדל"ן.

"אנחנו בעצם נתקלים בו הרבה פעמים במהלך הפעילות שלנו. הוא די מעורב בכל מה שקשור לפעילות במזרח ירושלים".

"הוא מהלך אימים על כל מי שרוצה למכור בתים בירושלים. הוא חוקר ובודק ומעביר מידע. הוא סוג של מאפיונר של הרשות הפלסטינאית. זה הבן אדם".

לדברי קינג אל הדמי ואנשיו פועלים בדרכים רבות ומפוקפקות לרכישות אותן הם מבצעים.

"הרבה מהתחום שלו זה הגשת תכניות בנייה וסיוע לערבים להגיש תכניות על מגרשים במזרח ירושלים. כולל על אדמות מדינה ועל אדמות יהודים. אנחנו מאוד מרגישים אותם בתקופה האחרונה. בבית חנינא בית צפאפא וכו'. הם עוזרים לערבים להגיש תכניות בהיקפים גדולים מאוד ועוזרים להם בהבאת כספים מהרשות הפלסטינית לצרכי רכישה".

השערה נוספת באשר למעצרו של אל הדמי היא כי הוא נעצר במטרה לייצר לחץ על ערביי ירושלים בעקבות ההפגנות וההתפרעויות בימים האחרונים בעיר. שאלנו את קינג האם כחבר מועצה הוא מרוצה מההתנהלות כלפי המתפרעים:

"לגבי עיסאוויה אני ממליץ לאכוף את החוק על ערביי ירושלים כמו שאוכפים את החוק על מפרי סדר בכל מקום אחר. המשטרה כרגע מתמודדת עם זה אבל לא מספיק. עובדה שזה עדיין נמשך וההתפרעויות נמשכות".

תגובות (0) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 23 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד