בע"ה י"ד תמוז תשפ"א
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

בלוק טכני בימין: אושר ההסכם עם עצמה יהודית

מפלגות הבית היהודי, האיחוד הלאומי ועצמה יהודית ירוצו במשותף. הדבר אושר הערב לאחר דיון ארוך של חברי מרכז הבית היהודי

  • מערכת הקול-היהודי
  • ט"ו אדר תשע"ט - 21:32 20/02/2019
גודל: א א א
(צילום: יהודה פרל, יח"צנים)
(צילום: יהודה פרל, יח"צנים)

חברי מרכז מפלגת 'הבית היהודי' אישרו את הריצה המשותפת עם מפלגת 'עוצמה יהודית' על פיו יתאחדו המפלגות תוך שעוצמה מקבלת את המקומות ה-5 וה-8. 

הריצה לכנסת תיעשה במסגרת בלוק טכני כך שמיד לאחר הבחירות המפלגות יפרדו וכל סיעה תנהג בחופשיות בבית הנבחרים.

בין הפועלים לאיחוד הערב היה ראש הממשלה בנימין נתניהו שהפעיל לחצים כבדים על ראשי הבית היהודי להגיע להסכם.

עם ההודעה על אישור ההסכם על ידי חברי המרכז ראש הממשלה שוחח עם יו״ר הבית היהודי הרב רפי פרץ, ובירך אותו על האישור. בהמשך שוחח ראש הממשלה גם עם חבר הכנסת בצלאל סמוטריץ'.

מוקדם יותר היום שוחח נתניהו עם יו"ר הבית היהודי הרב רפי פרץ וסיכם איתו על מספר דברים אותם תקבל המפלגה המשותפת במסגרתו של ההסכם הקואליציוני, זאת במטרה לשכנע את הרב רפי להסכים לאיחוד.

על פי ההסכם, שפרטיו פורסמו בשעות אחר הצהרים, סיעת הבית היהודי-האיחוד הלאומי תקבל שני תפקידי שר משמעותיים, כאשר ברקע מדובר על תיק החינוך. בנוסף, נתניהו התחייב לשריין את אחד מנציגי הבית היהודי-האיחוד הלאומי במקום ה-28 ברשימת הליכוד, כאשר לאחר הבחירות יועבר הנציג למפלגת הבית היהודי-האיחוד הלאומי.

ההסכם כלל פרטים נוספים, בין היתר נתניהו אמר כי יפעל לחוקק את החוק הנורבגי המורחב, שיאפשר לנציגים נוספים מהרשימה לכהן כחברי כנסת. כמו כן, הרב פרץ ונתניהו סיכמו כי במהלך מערכת הבחירות, המפלגות לא יתקפו זו את זו אלא יחזקו זו את זו לטובת ניצחון הימין.

יש לציין כי לצורך הפגישה בין הרב פרץ לנתניהו, דחה ראש הממשלה את פגישתו עם נשיא רוסיה ולדמיר פוטין, עבורה היה אמור לטוס הבוקר למוסקבה.

תגובות (3) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 21 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד