בע"ה כ"א תמוז תש"פ
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close
איחוד בין מפלגות הימין:

נתניהו הבטיח: שני שרים ושריון לבית היהודי-האיחוד הלאומי

במטרה להוביל את חברי מרכז הבית היהודי לאשר את הסכם האיחוד עם עוצמה יהודית, הגיעו הרב פרץ ונתניהו להסכמות

  • ט"ו אדר תשע"ט - 17:04 20/02/2019
גודל: א א א
(חיים צח לע"מ)
(חיים צח לע"מ)

בעוד רבים מתומכי גוש הימין במתח מהכרעת חברי מרכז הבית היהודי הערב (רביעי) בנוגע לאיחוד בין מפלגות האיחוד הלאומי-הבית היהודי עם עוצמה יהודית, נפגשו היום ראש הממשלה בנימין נתניהו עם יו"ר רשימת הבית היהודי-האיחוד הלאומי הרב רפי פרץ.

נתניהו, שכל העת ביקש לדחוק במפלגות הציבור הדתי לאומי להתאחד כדי ליצור גוש ימין חזק, סיכם עם הרב פרץ על תנאים שיובילו את הבית היהודי לאשר את הסכם האיחוד עם עוצמה יהודית.

על פי ההסכם, שפרטיו פורסמו בשעות אחר הצהרים, סיעת הבית היהודי-האיחוד הלאומי יקבלו שני תפקידי שרים משמעותיים, כאשר ברקע מדובר על תיק החינוך. בנוסף, נתניהו התחייב לשריין את אחד מנציגי הבית היהודי-האיחוד הלאומי במקום ה-28 ברשימת הליכוד, כאשר לאחר הבחירות יועבר הנציג למפלגת הבית היהודי-האיחוד הלאומי.

ההסכם כלל פרטים נוספים, בין היתר נתניהו אמר כי יפעל לחוקק את החוק הנורבגי המורחב, שיאפשר לנציגים נוספים מהרשימה לכהן כחברי כנסת. כמו כן, הרב פרץ ונתניהו סיכמו כי במהלך מערכת הבחירות, המפלגות לא יתקפו זו את זו אלא יחזקו זו את זו לטובת ניצחון הימין.

חברי מרכז מפלגת הבית היהודי יתכנסו הערב בפתח תקווה על מנת להצביע על ההסכם לריצה משותפת עם עוצמה יהודית, שיאיישו את המקומות 5 ו-8 ברשימה.

לצורך הפגישה בין הרב פרץ לנתניהו, דחה ראש הממשלה את פגישתו עם נשיא רוסיה ולדמיר פוטין, עבורה היה אמור לטוס הבוקר למוסקבה.

תגובות (1) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 14 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד