בע"ה י"א אייר תשפ"א
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

לאחר חשיפת הקול היהודי: ארגון השמאל פונה ממתקן עירוני

חמש שנים אחרי הפרסום בקול היהודי: פורום 'דו קיום בנגב' - ארגון שמאל אשר פעל בשנים האחרונות ממקלט עירוני בבאר שבע פונה השבוע מהמקלט.

  • מערכת הקול-היהודי
  • כ"ה ניסן תשפ"א - 12:19 07/04/2021
גודל: א א א

חמש שנים אחרי המאבק - הארגון השנוי במחלוקת פונה ממתקן עירוני.

פורום 'דו קיום בנגב', ארגון שמאל אשר פעל בשנים האחרונות ממקלט עירוני בבאר שבע פונה השבוע מהמקלט. 

כזכור, לפני חמש שנים, חשף הקול היהודי כי הפורום בחר לארח כנס של ארגון אמנסטי הקורא לחרם על ישראל וכן להטלת אמברגו נשק על ישראל. בכנס היה אמור להיות מוקרן סרט שתוקף את מדיניות ישראל בעזה ומאשים אותה בפשעי מלחמה. בהמשך התגלה כי המקום התעקש לארח ארגוני BDS ואירועים אנטי ישראלים.

בעקבות החשיפה, פנה ארגון זכויות האדם 'בצלמו' ודרש מראש העירייה, רוביק דנילוביץ לאסור קיום אירוע זה. ראש העיריה נעתר לבקשה ופעל לביטול הפעילויות.

 לקבלת עדכונים מהקול היהודי בווצאפ >> | הירשמו לניוזלטר שלנו >> | ​הורד את האפליקציה של הקול היהודי >>

הדבר הגיע לשיא באירוע שבו הואשמה המדינה בפשעי מלחמה בכל העולם על ידי מכירת נשק למדינות זרות. וכן קיים הארגון בערב יום העצמאות אירוע 'נכבא' המוני בשיתוף מפלגת חד"ש. בעקבות כך הוציאה עיריית באר שבע צו פינוי לארגון . הארגון ערער על ההחלטה אך נדחה בבית המשפט המחוזי בטענה שאכן הפר את כללי הפעילות במקום. 

בהמשך ערערה העמותה לבית המשפט העליון ושם התקבלו טענות העמותה שאכן הליך הפינוי נעשה לא בצורה חוקית, אולם נקבע שזכותה של העירייה למנוע אירועים מפלגתיים במקום. 

בעקבות ביקורת העירייה במקום, התגלה שבניגוד להסכם המקורי עם העמותה, היא מפעילה במקום מחסן ומשרד בניגוד להתחייבות שהמקום ישמש רק לפעילות קהילתית והעמותה חוייבה על ידי העיריה בתשלומי ארנונה רטרואקטיבית. 

הארגון הודיע שיתפנה מהמקום ככל שהעירייה אכן תוותר על החיובים. הפינוי נדחה בעקבות הקורונה והשבוע בוצע הפינוי באופן סופי ומפתחות המקלט העירוני הושבו לידי העירייה. 

שי גליק מנכ"ל בצלמו שהוביל את המאבק מסר: "שוב נקבע כי אין מקום לאירועים מסיתים במימון משלם המיסים העירוני. יתכבדו כל אותם שרוצים לציין את יום 'הנכבא' ויציינו זאת במימון הרשות הפלסטינית או האיחוד האירופי".
"לא ניתן להמשיך ולהשמיץ את חיילי צה"ל בלב מתקנים עירוניים ברחבי הארץ".

תגובות (0) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


1 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 14 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד