בע"ה י"ד תמוז תשפ"א
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close
פרסום ראשון:

גורמים באיחוד הלאומי: "אם בבית היהודי יסרבו להסכם נרוץ בנפרד"

גורמים באיחוד הלאומי מסרו לקול היהודי כי במידה ובבית היהודי יסרבו להסכם עם עוצמה יהודית המפלגה תיפרד מהבית היהודי ותרוץ עם עוצמה בלבד. הרב פרץ עצמו תומך באיחוד

  • אלחנן גרונר, הקול היהודי
  • ט"ו אדר תשע"ט - 09:27 20/02/2019
גודל: א א א
סמוטריץ' (הלל מאיר TPS)
סמוטריץ' (הלל מאיר TPS)

פרסום ראשון: גורמים באיחוד הלאומי מסרו לקול היהודי כי במידה ובבית היהודי יסרבו לאשר את הסיכומים עם עוצמה יהודית אליהם הגיעו הבוקר המפלגות, יפרדו מהבית היהודי וירוצו בנפרד.
 

"אם בבית היהודי יסרבו לאיחוד עם עוצמה לאחר השגת הפשרה מצידם, ניפרד מהבית היהודי ונרוץ רק עם עוצמה יהודית", נמסר לקול היהודי.

הרב רפי פרץ יו"ר הבית היהודי תומך באיחוד, וההערכה היא כי יחד עם רבני המפלגה ישכנע את חברי מרכז המפלגה לאשר את ההסכם, בפרט לאור הלחץ הציבורי הרב ומכבש הלחצים שמפעיל בעניין גם ראש הממשלה נתניהו.

אך באיחוד הלאומי נערכים גם לפירוק החבילה במקרה ויהיה צורך בכך. "לא יתכן שלאחר שבעוצמה התפשרו לטובת גוש הימין והצלת ארץ ישראל, בבית היהודי יתקעו את המהלך", אומרים לנו באיחוד הלאומי.

בנוסף, יו"ר יחד אלי ישי נמצא כעת לקראת הכרעה האם לקבל את מקום 9 במפלגה המאוחדת יחד עם הבטחת ראש הממשלה לתפקיד בממשלה, או לרוץ ברשימה נפרדת וחסרת סיכוי.

הבוקר הודיעה מפלגת עוצמה יהודית כי הנהלת עוצמה יהודית החליטה בדיון חירום לקבל את בקשת רבני עוצמה ולהצטרף לבלוק טכני של האיחוד והבית היהודי במקומות חמש ושמונה.

לדברי ראשי עוצמה: "למען ארץ ישראל ולמען הציבור העצום שקורא לאיחוד בימין - כדי שלא תקום חלילה ממשלת שמאל - החליטה מפלגת עוצמה יהודית לקבל הצעה לחבירה לבית היהודי ולאיחוד הלאומי, במקומות 5 ו-8 וזאת למרות שעל פי כל הנתונים ברוב הסקרים האחרונים - מובטחים לעוצמה לפחות 4 מנדטים. בין ארץ ישראל לכבוד שלנו, אנו בוחרים בשלמות הארץ ובכינונה של ממשלת ימין".

תגובות (2) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 21 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד