בע"ה ה' תשרי תשפ"א
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

האם עדותו של הנאשם בפרשת דומא אמינה?

בימים האחרונים דלף לרשת תיעוד של "השחזור" שביצע כביכול עמירם בן אוליאל, הנאשם בפרשת דומא, לאחר העינויים שעבר. בראיון ששודר אמש, ראש החקירה הטיל ספק בעדותו של בן אוליאל

  • מערכת הקול-היהודי
  • ט"ז שבט תש"פ - 13:50 11/02/2020
גודל: א א א

בימים האחרונים דלף לרשת סרטון בו קטעים רבים מתוך "השחזור" שביצע עמירם בן אוליאל, הנאשם בפרשת דומא, לאחר העינויים הקשים שעבר. השחזור, תואם לעדות שמסר, גם היא לאחר העינויים.

על פי הנאמר בסרטון, באחד הלילות, לאחר עינוים קשים שעבר בן אוליאל בידי חוקרי השב"כ, ביניהם חוקר העונה לשם מיגל, נענה בן אוליאל לדרישתם ויצא לבצע שחזור של האירוע בכפר דומא. "אתה לא רוצה לצאת לשחזור, בוא נמשיך. תן לי למצוא דרכים אחרות, אבל אני יש לי ת'כלים שאני יודע להפעיל", אמר מיגל לבן אוליאל שסרב בתחילה לצאת לשחזור, כך על פי הסרטון.

לאורך השחזור, מיגל, שביצע את עינויים בבן אוליאל, מלווה אותו כשהוא רעול פנים ומעיר לו הערות שונות. הסרטון, המציג קטעים מתוך השחזור לכאורה, מעלה תהיות קשות לגבי אמינות דבריו של בן אוליאל ומעלה ספקות האם בן אוליאל אכן ביצע את המעשה.

לאורך הסרטון נראה כי בן אוליאל כלל אינו מכיר את הזירה ומתבלבל שוב ושוב. כמו כן, הוא מתאר לחוקרים את מה שעיניו רואות. מצביע על כתובות הגרפיטי שעדיין מצויירות על הקיר ואומר כי שם ריסס את הכתובות.

בסיום הסרטון נכתב, כי "כך נראה שחזור של אדם חף מפשע שחולצו ממנו הודאות שווא תחת עינויים. עמירם חף מפשע וכל יום שהוא יושב מאחורי הסורגים זה עוול נורא".

   |  ראש צוות החקירה: מאמין לעדות שטענה כי פעלו שני מציתים, בניגוד לעובדות כתב האישום

אמש שודר בתכנית 'עובדה' שבערוץ 12, ראיון עם ארז אמויאל, ראש צוות החקירה בתיק דומא, זה שמלווה את בן אוליאל לאורך השחזור בסרטון שדלף לרשת.

אמויאל מתייחס לכך שאחת מתושבי דומא העיד במהלך החקירה כי ראה שני בני אדם הפועלים בזירה ומציתים את הבית. לדבריו השניים אף ביצעו "ווידוא הריגה". מאז הגשת כתב האישום, השב"כ והפרקליטות טענו כי הם אינם מאמינים לעדות, הסותרת את עובדות כתב האישום שהוגש נגד בן אוליאל, לפיו זה פעל לבדו.

 

כעת, אמויאל אמר בראיון כי כיום הוא מאמין לעדות זו, וכי באירוע השתתף אדם נוסף. כאמור, עובדה זו סותרת את עדותו של בן אוליאל, שהוצאה ממנו תחת עינויים.

בתוך כך, השבוע פורסם סרטון המציג ספקות רבים בעובדות כתב האישום שהוגש כנגד בן אוליאל. כמו כן, הופצה חוברת המבקשת לפרוך את הראיות נגדו.

לקריאת החוברת המלאה >>

תגובות (5) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


3 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 8 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד