בע"ה כ"ג תמוז תש"פ
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

החלטת היועמ"ש: נתניהו יועמד לדיון בכפוף לשימוע בגין שוחד

החלטות היועמ"ש בתיקי נתניהו: תיק 4000: שוחד, מרמה והפרת אמונים. תיק 1000 ו-2000: מרמה והפרת אמונים

  • מערכת הקול-היהודי
  • כ"ג אדר תשע"ט - 18:07 28/02/2019
גודל: א א א
נתניהו (חיים צח לע"מ)
נתניהו (חיים צח לע"מ)

היועמ"ש מנדלבליט הכריע כי יוגש כתב אישום לראש הממשלה בגין שוחד, מרמה והפרת אמונים בכפוף לשימוע, וזאת בתיק בזק (4000).

בתיקים 1000 ו-2000 יועמד נתניהו בכפוף לשימוע בגין מרמה והפרת אמונים.

כתב החשדות כולל 57 עמודים ומפרט טענות רבות, חלקן בנוגע להתנהלות נתניהו להכפשת יריביו הפוליטיים דרך סיקור בוואלה ובידיעות אחרונות.

היועמ"ש הודיע כי לא יעביר את חומרי החקירה המלאים לעורכי הדין לפני הבחירות.

בין השאר כוללות הטענו טובות ההנאה בתיק 1000 על סך 720,000 ש"ח ב-2009 נתניהו ומוזס נועדו וסיכמו על סיקור חיובי ובתמורה נתניהו יפעל לעכב את הוצאת מהדורת שישי של ישראל היום

ראש הממשלה בנימין נתניהו ימסור הצהרה לתקשורת ממעון ראש הממשלה בירושלים בשעה 20:00.

בתנועת הליכוד אומרים בתגובה: "איש לא מופתע מהודעת היועץ שהגיעה אחרי שלוש שנים של מכבש לחצים אדיר שהופעל עליו על ידי התקשורת, השמאל והפקידות המשפטית כדי שיגיש נגד ראש הממשלה כתב אישום בכל מחיר – גם כשאין כלום. העיקר שזה יהיה לפני הבחירות.

מדובר ברדיפה פוליטית. מסע הצייד נגד ראש הממשלה התחיל בניסיון להדביק לו ארבעה תיקי שוחד. כבר עכשיו, עוד לפני השימוע, שלושה מהם קרסו. גם שאר הטענות יקרסו כמו מגדל קלפים כשראש הממשלה יתעמת עם עדי המדינה, יביא עשרות עדים שבאופן תמוה לא נחקרו ויציג את המסמכים והפרוטוקולים שמוכיחים שכל פעולותיו והחלטותיו של ראש הממשלה נעשו כדין. 

פרסום חד צדדי של הודעת היועץ כחודש בלבד לפני הבחירות, מבלי שניתנת לראש הממשלה הזדמנות להפריך את האשמות השווא הללו, היא התערבות בוטה וחסרת תקדים בבחירות. מטרתה אחת: הפלת ממשלת הימין בראשות נתניהו והעלאת ממשלת שמאל בראשות לפיד-גנץ. אסור לתת לזה לקרות".

תגובת איחוד מפלגות הימין: "כל אדם, גם בנימין נתניהו, זכאי עד אשר מוכחת אשמתו ולכן רשימת איחוד מפלגות הימין תמליץ אחרי הבחירות על ראש הממשלה נתניהו כמועמדה להרכבת ממשלת ימין חזקה ויציבה.

עם זאת, ולאור ניסיון העבר המר, ברור היום יותר מתמיד שרשימת איחוד מפלגות הימין, היחידה שמחויבת באמת לארץ ישראל, חייבת להיות גדולה וחזקה כדי שלא נמצא את עצמנו יום אחרי הבחירות עם ממשלת ביבי-גנץ-לפיד שעלולה להוביל אותנו להקמת מדינת טרור פלשתינית".

שר הביטחון לשעבר יו"ר מפלגת ישראל ביתנו ח"כ אביגדור ליברמן:

"במדינת ישראל הגוף היחיד המוסמך לקבוע האם בן אדם אשם או זכאי זה אך ורק בית משפט. חזקת החפות שמורה לכל אדם, גם לראש הממשלה. הגשת כתב אישום בכפוף לשימוע אינה פסק דין חלוט. לכן מבחינתנו, ראש הממשלה בנימין נתניהו רשאי להתמודד בבחירות לכנסת כמו כל מועמד אחר."

תגובות (0) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 4 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד