בע"ה ז' אייר תשפ"א
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

המשטרה חקרה את איילת לאש בגין פרסומים בפייסבוק

בעקבות תלונה שהוגשה לפרקליטות על ידי התנועה הרפורמית, נחקרה איילת לאש, אושיית רשת ימנית, בטענה של "הסתה לגזענות".

  • יח"צ
  • י"ט שבט תשפ"א - 07:17 01/02/2021
גודל: א א א

לפני כשבועיים נחקרה איילת לאש, אושיית רשת ימנית, במשטרה בעקבות תלונה שהגישה "התנועה הרפורמית" כנגדה בפרקליטות בתואנה של "הסתה לגזענות". התלונה הוגשה על רקע פוסטים שפרסמה לאש בהם הביעה את דעותיה אודות אוזלת ידה של המשטרה בטיפול בפשע המתחולל במגזר הערבי וכנגד מדיניות הטיפול של המדינה בעניין.

מסיפור החקירה עולה כי גם השוטר שחקר אותה לא ראה לנכון כי זהו הצעד המתבקש ואמר כי גם הוא אינו מבין מדוע עליו לחקור אותה. בחקירה נאמר לה בנוסף כי "התנועה הרפורמית" היא זו שפנתה לפרקליטות בדרישה לחקור אותה.

"ניסיון סתימת הפיות המחוצף והמכוער של תנועת הרפורמים הוא בושה וכלימה", מסרה איילת לאש, "ועצם העובדה שבמדינה דמוקרטית לוקחים אמא לארבעה, בוגרת שירות לאומי ואשת לוחם במילואים - לחקירת משטרה כאחרונת העבריינים בעוון פוסטים לגיטימיים בפייסבוק, הוא תעודת עניות לחופש הביטוי פה ולמערכות המדינה שמשתפות פעולה עם הטרלול החולני הזה. אני אשת חוק ומעולם לא הפרתי חוק או קראתי להפר. נסיונות ההשתקה העלובים האלה לא ינצחו אותנו".

לקבלת עדכונים מהקול היהודי בווצאפ >> | הירשמו לניוזלטר שלנו >> | ​הורד את האפליקציה של הקול היהודי >>

עו"ד עדי קידר ועו"ד משה פולסקי, המייצגים את איילת לאש מטעם ארגון 'חוננו' מסרו: "זו שערוריה מאין כמותה. איילת נחקרה על פרסום ציוץ בטוויטר בו היא מלינה על אוזלת היד של משטרת ישראל בטיפול בפשיעה במגזר הערבי. לתדהמתנו הרבה משטרת ישראל קיבלה הנחיה מהפרקליטות לחקור את איילת לאש תחת אזהרה.

מדובר בסתימת פיות חמורה המזכירה התנהלות של משטרים אפלים. עצם מתן האישור לפתיחה בחקירה, במקרה זה הינו שערורייה בפני עצמה. הפרקליטות מדברת גבוהה גבוהה על חופש הביטוי ולא חוקרת מאות עבירות של הסתה לאלימות וטרור מפורשים במגזר הערבי בשל חשיבות חופש הביטוי,  ואילו כשמישהי יהודיה, רק מצייצת על האלימות הגואה במגזר הערבי  ועל אוזלת היד של רשויות האכיפה בעניין, היא מזומנת למשטרה לחקירה באזהרה. הפרקליטות פשוט מהלכת אימים על אזרחים תמימים שרק ביקשו לציין בציוץ את מחדלי רשויות החוק בעניין ובמקום לשנס מתניים ולהתחיל להילחם במרץ בפשיעה הנרחבת במגזר הערבי, מה עושה הפרקליטות? מורה לחקור את מי שמעז לצייץ בעניין.  פשוט בושה".

הצטרפו לערוץ הטלגרם של הקול היהודי >>

תגובות (1) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 11 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד