בע"ה י"א אדר תשע"ט
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

המשטרה סגרה את התיק – אולי אתם תזהו את הגנבים

אזרח השיג צילום של ערבים שמשתמשים בכרטיס האשראי שנגנב לו, אך המשטרה סגרה את התיק תוך 8 ימים בלבד. צפו ואולי תזהו

  • אלחנן גרונר
  • כ"ד כסלו תשע"ט - 16:11 02/12/2018
גודל: א א א
מזהים? שני החשודים (באדיבות נתנאל בסן)
מזהים? שני החשודים (באדיבות נתנאל בסן)

בתוך שמונה ימים בלבד שכללו גם את יום שישי ושבת, סגרה המשטרה תיק חקירה בעילת "עבריין לא נודע", וזאת למרות שהמתלונן השיג תמונות של החשודים.

הסיפור מתחיל לפני כחודש וחצי, כאשר ערבים גנבו את רכבו של נתנאל בסן מעינות ענר, מעיינות הסמוכים לנריה שבגוש טלמונים בבנימין.

בסן הגיש תלונה במשטרה, וכעבור כמה ימים גילה כי בכרטיס האשראי שלו שהיה ברכב הגנוב יחד עם ציוד יקר נוסף, נעשה שימוש בעיר רמלה.

בסן לא התעצל ומיהר לחנויות ומהן הוציא צילומים של החשודים בשימוש בכרטיס הגנוב.

בי"ט חשון הגיש תלונה בתחנת רמלה על השימוש בכרטיסי האשראי וסיפק למשטרה את התמונות. אלא שלקול היהודי נודע כי לא עברו שמונה ימים והתיק כבר נסגר בעילת "עבריין לא נודע", מבלי שהמשטרה מוכנה לפרט אילו פעולות, אם בכלל, בוצעו לאיתור החשודים שתמונתם הושגה בידי בסן.

"עושים מהאזרח הקטן צחוק"

"הלכתי למעיין בנריה להנות קצת מהטבע, אבל מה? אני חוזר וכנראה שיש ערבים רעים שהחליטו לגנוב לי את הרכב", אומר בסן לקול היהודי.

"באותו יום נגנבו 2 רכבים מאותו מיקום. לאחר שבוע נגנבו עוד 2 רכבים מאותו מיקום. כמובן אמרו לי לפתוח תיק במשטרת ישראל.

אבל יש טוויסט בעלילה. היו בתוך הרכב המון חפצים. תפילין, דיסק קשיח עם המון חומר, טבלט, מזומן וגם כרטיס אשראי שעבריין העביר לאחר שבוע ברמלה ב 3 נקודות.

אז אני בעצמי הלכתי לרמלה והוצאתי תמונות של מי שהעביר לי את האשראי ויש מצב שהוא קשור לכל הסיפור הזה. ישר הלכתי לתחנת משטרה רמלה ולאחר שבוע מפתיחת התיק גם הוא נסגר

באתי עם תמונות ברורות של אותם ערבים אבל את משטרת ישראל זה כנראה לא מעניין. עושים מהאזרח הקטן צחוק. זאת ההרגשה", אומר בסן ומבקש מהציבור לשתף את התמונות וממי שמזהה את החשודים לעדכן אותו במספר - 0546201159.

"מתקבל הרושם שהמשטרה לא ממש התאמצה"

יש לציין כי מדובר בתיק חקירה בו מלבד השימוש בכרטיסי האשראי ישנן עבירות של גניבת מספר רכבים מעינות ענר וככל הנראה ישנו קשר בין גנבי הרכבים לחוליות שודדי הרכב שפועלות באזור טלמונים.

גם עו"ד דוד הלוי, המתמחה במשפט פלילי, אומר לקול היהודי כי הביקורת של בסן נראית עלפניו מוצדקת.

"על פניו התנהלות המשטרה נראית תמוהה, מאחר ומדובר במקרה בו יש חשודים פוטנציאליים", אומר הלוי. "מתקבל הרושם שהמשטרה לא ממש התאמצה במקרה זה אם החליטה להורות במהירות הבזק על סגירת התיק".

בימים האחרונים אף התבשר בסן כי גם תיק החקירה בנוגע גניבת הרכב שנוהל בתחנת בנימין, נסגר, במקרה זה מחוסר ראיות.

יש לציין כי מספר חשודים ערבים נעצרו ונחקרו בתיק זה, אחד מהם אף זוהה בידי הקול היהודי במסגרת תחקיר בנושא קבוצות ניצול והתבוללות כמי שהעלה תמונות מעינות ענר לרשת החברתית עם כיתוב פרובוקטיבי.

דיווח על כך הועבר בידי הקול היהודי לגורמי ביטחון. בהמשך הוא נעצר ואכן התברר כי מדובר בעבריין רכוש שהורשע בעבר בגניבות רכב, אך כאמור הוא שוחרר ככל הנראה מחוסר ראיות.

ממשטרת ישראל נמסר לקול היהודי בתגובה:

"בכל הנוגע לגניבת הרכב - הרי שמיד עם קבלת התלונה במשטרה, נפתחה חקירה במטרה להגיע לחקר האמת. במהלך החקירה נעצרו ונחקרו מספר חשודים, בוצעו מגוון פעולות חקירה, ובימים אלו החקירה עדיין מתנהלת (מאז קבלת התגובה התקבלה אצל המתלונן הודעת סגירה גם בתיק זה א"ג).

באשר לתלונה אחרת שהתקבלה במשטרה על חשד לגניבה ושימוש בכרטיסי אשראי, הרי שמיד עם קבלתה נפתחה חקירה ונעשו במסגרתה פעולות מגוונות, לרבות שימוש במידע אותו מסר המתלונן.

לצערנו, פעולות החקירה לא הבשילו לזיהוי החשוד ולכן התיק נסגר. נדגיש כי בפני המתלונן קיימת זכות ערעור על תוצאות חקירה זו בזמן הקבוע עפ״י חוק".

 

תגובות (5) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 29 מהשבוע האחרון