בע"ה כ"ה אב תש"פ
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

הערבים אושרו: מיכאל בן ארי נפסל

מועמד עוצמה יהודית לכנסת ד"ר מיכאל בן ארי נפסל על ידי בג"ץ. המפלגות הערביות ועפר כסיף אושרו. "מעודדי טבח ביהודים יכנסו לכנסת"

  • מערכת הקול-היהודי
  • י' אדר ב תשע"ט - 20:45 17/03/2019
גודל: א א א
(TPS)
(TPS)

ברוב של שמונה שופטים מול אחד בית המשפט העליון פסל את ד"ר מיכאל בן ארי מלהתמודד בבחירות הקרובות לכנסת.

במקביל, אישר בית המשפט את התמודדות רע"מ-בל"ד, חד"ש-תע"ל, עופר כסיף, ומנגד אישר את התמודדותו של עו"ד בן גביר. 

ד"ר מיכאל בן ארי אמר עם פרסום ההחלטה: "הראש למעלה, לא מורידים אותו. יש פה חונטה משפטית שלקחה אותו לידיה. אני אומר לתמר זנדברג שמתחבקת עם המחבלים - הדרך שלך קצרה. שש שנים לא הייתי בכנסת ואמשיך להנהיג.

''כל החבורה הזאת צריכה לדעת שיש סוף לחונטה המשפטית. אני רוצה לתת עוצמה ולא חולשה לצה"ל", אמר בן ארי.

סגן השר פרוש אמר בתגובה על פסילת ד"ר מיכאל בן ארי: "בג"צ קבע שאין להתחשב ברצון הבוחר. אבל אם לא נתעשת, הוא לא יסתפק רק בפסילה, אלא גם יתערב וימנה מועמדים לכהונה בכנסת מכל המפלגות ובכך ישלים את המהפכה שלו".

ח"כ עודד פורר ממפגלת ישראל ביתנו, אמר גם הוא בתגובה: "בית המשפט העליון הוכיח את ניתוקו מהעם ומאשר היום למי שחושב שהפיגוע שאירע היום ובו נרצח חייל הוא לא טרור להכנס בשערי הכנסת. 

בג"צ הפך את חוק יסוד הכנסת לאות מתה וקבע שאין משמעות לחוקי המדינה אלא רק לתפיסות עולם רדיקליות של שמאל קיצוני שחושב שחמאס היא תנועה פוליטית, פגיעה בחיילי צה"ל אינה טרור ושחוקי ישראל משולים לחוקי הרייך השלישי . אחד החוקים הראשונים שעל הכנסת להעביר יהיה חוק שימנע מבג"צ לחצות את קו הפרדת הרשויות."

יו"ר מפלגת הימין החדש שרת המשפטים איילת שקד: "שופטי בג״צ קרעו את החבל, והפכו עצמם לגורם פוליטי. החלטת בג"ץ לפסול את בן ארי ומאידך להכשיר מפלגות תומכות טרור היא התערבות בוטה ומוטעית בליבת הדמוקרטיה הישראלית, רמיסה של החלטת ועדת הבחירות". 

 

תגובות (19) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 14 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד