בע"ה ד' תמוז תשפ"א
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

הרכבת הממשלה הוטלה על בנימין נתניהו

נשיא המדינה ראובן רבלין הטיל הערב באופן רשמי את הרכבת הממשלה על ראש הממשלה בנימין נתניהו

  • מערכת הקול-היהודי
  • י"ב ניסן תשע"ט - 21:33 17/04/2019
גודל: א א א
ראש הממשלה ורבלין. הערב (חיים צח לע"מ)
ראש הממשלה ורבלין. הערב (חיים צח לע"מ)

ראש הממשלה בנימין נתניהו קיבל הערב (ד') באופן רשי מידיו של נשיא המדינה את המנדט הקמת הממשלה בכנסת ה21.

בטקס שהתקיים במשכן הנשיא בבירה הוענקה הסמכות לנתניהו כאשר לאחר מכן נשאו דברים ריבלין ורוה"מ. הנשיא ריבלין אמר כי  "בדמוקרטיה הרוב מכריע והרוב אמר את דברו.

לאחר התייעצות עם יו"ר ועדת הבחירות השופט מלצר, פתחתי בהתייעצויות עם נציגי הסיעות עוד בטרם פרסום התוצאות הרשמיות והסופיות של הבחירות אותן קיבלתי בצהריים.

בהחלט לקחנו בזמן ההתייעצויות שינויים בתמונת המנדטים. לאחר שנועצתי עם נציגי כל הרשימות הנבחרות, שהתייעצויות שהיתה גלויה ושקופה לכל הציבור, הריני להודיע כי 65 ח"כים המליצו על ח"כ בנימין נתניהו ראש הממשלה היוצא, להרכבת הממשלה הבאה".

בהמשך אמר לנתניהו דברי ברכה ובירך אותו כי ירכיב את הממשלה וידאג לאחדות בין חלקי העם.

נתניהו אמר כי "זו הפעם החמישית שבה אני מקבל עלי את המשימה לכונן את ממשלת ישראל. אין זכות גדולה מזו בחיים הדמוקרטיים. אני נרגש כמו בפעם הראשונה ובמובן מסוים הרבה יותר מהפעם הראשונה".

"אני מודע היטב לגודל האחריות שמוטלת על כתפיי. אפעל כשליח העם על כל חלקיו - אלה שבחרו בי, ואלה שלא בחרו בי. יסוד כוחנו הוא היכולת לפעול יחד - כתף אל כתף, בערבות הדדית, מול המשימות העיקריות שעומדות לפנינו", הוסיף נתניהו.

"בתקופה של טלטלה עזה שפקדה ועדיין פוקדת את אזורנו, הצלחנו לא רק לשמור על ביטחונה של המדינה, על יציבותה, הצלחנו להפוך את ישראל לכוח עולמי עולה, אפילו למעצמה של ממש בכמה תחומים מרכזיים, ונראה שכל יום מביא בשורה חדשה".

 

תגובות (0) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 21 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד