בע"ה כ' טבת תש"פ
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

ישיבה בסוכת המסעדה: רק לסועדים כשלמה בשעתו

בסניף קפה קפה הרצליה, הגבילו את הישיבה בסוכה רק למי שישלם 70 שקל לאדם. הלקוחות מרגישים מנוצלים. לטענת הרשת הדבר נעשה על מנת לצמצם זמן המתנה

  • עובד פרל
  • כ"ג תשרי תש"פ - 13:20 22/10/2019
גודל: א א א
הסוכה בקפה קפה בהצליה
הסוכה בקפה קפה בהצליה

"לפי מחקר של פרויקט "יהדות ישראלית" של המכון למדיניות העם היהודי (JPPI) עולה כי 58% מהיהודים בישראל מקיימים את מצוות החג"  כך פורסם באתר מקור ראשון בשנה שעברה.

לכאורה, בקפה קפה בהרצליה החליטו לנצל זאת.

גבי פיטוסי הגיע בחול המועד סוכות לסניף הרצליה של רשת 'קפה קפה' והופתע לראות מודעה המגבילה ישיבה בסוכה רק למי שיזמין ארוחה בסך כולל של 70 ₪ ומעלה לאדם.

"הגעתי עם בת הזוג שלי למרינה בהרצליה, ורציתי קפה ועוגה", מספר פיטוסי בשיחה עם הקול היהודי. "ביקשתי לשבת בסוכה. אמרתי למלצרית שאנחנו יושבים רק לקפה ועוגה והולכים, ושזה לא ייקח הרבה הזמן. אגב, יש לי כיפה על הראש".

"המלצרית הראתה לנו כמה שולחנות פנויים בסוכה ושאלה אותנו  האם ראינו את השלט והוסיפה 'הישיבה בסוכה היא רק אם אתם מזמינים 70 שקל לאדם'. שאלתי אם זה בסדר שאשב שם רק חמש דקות. המלצרית לא הסכימה, על אף שהסוכה הייתה חצי ריקה. אמרתי לה שאני מצטער ורוצה ללכת. חצי מהסוכה הייתה ריקה. זה בסדר לעשות כסף, אבל על גבי סוכה שזה חובה לדתיים?"

במסעדות שף וכן במלונות, מקובל לקבוע מינימום הזמנה. אך הגדרת המינימום הזמנה תקפה בדרך כלל לאורך כל השנה ולא לזמן ספציפי או לאזור ישיבה מסוים. מה גם, שהסכום מינימום צריך להיות סביר ביחס למחירי המנות. "גם אם כל אחד היה לוקח קפה ועוגה וגם אם היינו אוכלים פסטה – עדיין לא היינו מגיעים ל-140 שקל, הם מנצלים את זה שאני חייב סוכה כדי שאאלץ לשלם יותר", מבהיר לנו פיטוסי.

"עסק לא חייב לבנות סוכה. גם אם המקום כשר. אבל אם בנית – זה שירות ואם אתה מחייב על זה כסף – זה כמו שתחייב על מוזיקה במסעדה, או שתיקח כסף על השירותים", אומר פיטוסי. "גם אם הייתי רוצה לקנות כריך זה לא היה מאפשר לי לשבת בסוכה, אלא הייתי צריך להוסיף כסף".

"בסופו של דבר", מסכם פיטוסי, "ברור שמהציבור הכללי הם לא מעיזים לגבות מינימום 70 שקל לאדם. הם יודעים שהם המקום היחיד הכשר באזור, ולכן הציבור הכללי שבוי שם. אז הם יודעים שהם יכולים לגבות את הכסף הזה".

מהזכיין המפעיל את הסניף נמסר בתגובה לכתבה, כי "ההודעה פורשנה לא כראוי. וכי הכוונה  לצמצם זמן המתנה למי שמקפידים על אכילה בסוכה. וזאת מתוך נסיון של שנים קודמות. אנו ערים לרגשות, לערכי ולצרכי המגזרים השונים ובכללם המגזר הדתי והחרדי ומשרתים אותם נאמנה לאורך כל ימות השנה".

תגובות (2) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 26 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד