בע"ה ד' ניסן תש"פ
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

לאחר מעצרו בהר הבית, השוטרים פשטו על ביתו של יהודה גליק

שוטרים פשטו על ביתו של גליק בטענה שגנב חומרי חקירה מתחנת המשטרה. גליק: "לא חיפוש, הטרדה. באיפור של הילדה ובמכונת הכביסה". השר ארדן: "אפעל לבירור הנסיבות"

  • מערכת הקול-היהודי
  • כ"ד שבט תש"פ - 08:09 19/02/2020
גודל: א א א
החיפוש בביתו של גליק, הלילה (מתוך הטוויטר של יהודה גליק)
החיפוש בביתו של גליק, הלילה (מתוך הטוויטר של יהודה גליק)

ביום שלישי בשעות הצהרים נעצר חבר הכנסת לשעבר יהודה גליק בהר הבית, לאחר שלטענת המשטרה הפר את כללי ההתנהגות במקום. לדברי פעילי הר הבית, הסיבה למעצרו של גליק היתה "כיוון שהלך לאט".

זמן קצר קודם לכן, עלה גליק להר הבית עם שני חברי קונגרס אמריקאים ובני משפחותיהם.

גליק שוחרר לאחר חקירה ממושכת ושב לביתו. בשעות הערב, פשטו שוטרים על ביתו של גליק בירושלים ערכו חיפוש בבית ועצרו לחקירה נוספת את גליק. עו"ד עדי קידר המייצג את גליק מטעם ארגון חוננו, מסר כי גליק שיתף פעולה מלאה עם החוקרים.

עו"ד קידר אשר ייעץ במהלך הלילה לגליק תיאר תחילה את השתלשלות העניינים "אמש בחצות הלילה משטרת ישראל פושטת באגרסיביות רבה על ביתו של ח"כ לשעבר יהודה גליק. במקום בשעות אחה"צ להרים טלפון ולשאול את גליק האם בטעות מסמכים שהיו בתיק החקירה נלקחו בידו, הם פונים לבימ"ש להוציא צו חיפוש, ומגיעים איתו בחצות הלילה, לא פחות ולא יותר," אומר קידר.

קידר סיפר כי גליק מהרגע הראשון העמיד את המשטרה על טעותה. "מהרגע הראשון מר גליק שיתף פעולה מלאה ומסר לחוקרים שהוא אינו יודע במה מדובר, והמסמכים היחידים שיצאו תחת ידו, הם מסמכי השחרור עליהם חתם בסוף חקירתו על המעצר ההזוי, מעצר השווא שהיה בשעות הבוקר".

"חרף טענותיו אלו המשיכו החוקרים שעה ארוכה תוך שהם הופכים את ביתו, לבצע את החיפוש בסופו הוא אף נלקח לתחנת המשטרה ועוכב לחקירה בה מסר שוב את גרסתו המלאה. בשעות הבוקר הבטיח להם, לאחר שהם הבינו שגירסתו היא נכונה, שהוא יבדוק עם עוה"ד לו מסר את המסמכים אם המסמכים נמצאים תחת ידו". סיפר קידר.

לסיום תקף עו"ד קידר את התנהלות המשטרה "משטרת ישראל מפגינה שוב התנהגות אימפולסיבית ובעיתית והכל לאור העובדה שהמעצר המוקדם היה מעצר שווא שהביך את משטרת ישראל".

סמוך לשעה 4:00 שוחרר גליק כשנאמר לו שעליו להתייצב לחקירה נוספת בשעה 8:00 בבוקר.

"לא חיפוש, הטרדה", כתב גליק בעמוד הטוויטר שלו וצרף תמונות מהחיפוש ברחבי ביתו. "החיפוש בעיצומו, כל הבית. באיפור של הילדה ובמכונת הכביסה".

מהמשטרה נמסר, כי "הלילה ביצעה המשטרה חיפוש על פי צו של בית משפט ועיכבה לחקירה את החשוד שהפר אתמול בבוקר את הסדר בהר הבית,  וזאת בגין עבירות של שיבוש הליכי משפט וגניבה".

עוד הוסיפו במשטרה ופירטו את החשדות המיוחסות לגליק. "אתמול, בסיום החקירה של החשוד עלה החשד כי הוא גנב חומרי חקירה. טרם יציאתו מחדרי החקירות, ובעקבות החשדות פנתה המשטרה לבית המשפט שאישר את בקשתה לצו חיפוש בביתו של החשוד. בהמשך הערב הגיעו שוטרים לביתו והמתינו עד הגעתו בשעות הלילה, ערכו חיפוש במקום ועיכבו את החשוד לחקירה שבסיומה שוחרר בתנאים".

השר לבטחון פנים גלעד ארדן אמר לאחר מעצרו של גליק, כי "צר לי על כל אזרח שנעצר או שמתבצע חיפוש בביתו, ודאי כשמדובר בידידי יהודה גליק. זו פגיעה קשה בפרטיותו ובזכויותיו. אפעל לבירור הנסיבות והאם הייתה הצדקה לפעולה פולשנית זו".

שר המשפטים אמיר אוחנה אמר, כי "אחרי שנעצר בכח על הר הבית בעוון הנורא של ״הליכה איטית״ ובילה שעות בתחנת המשטרה, שוחרר חברי יהודה לביתו. בחצות הגיעו שוטרים לביתו לביצוע חיפוש אם שיבש את החקירה הסבוכה בדבר ההליכה האיטית. בין לבין, נפגשתי עם שני חברי הקונגרס האמריקאי עימם ביקר על הר הבית, ולא ידעתי את נפשי מבושה".

תגובות (0) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


1 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 16 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד