בע"ה ו' תמוז תשפ"ב
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

לבקשת הפרקליטות: טוויטר נעלה את חשבונו של כתב הקול היהודי

פרסום אודות חוקר ימ"ר ש"י הביא את הפרקליטות לצעד הקיצוני. בפרקליטות טוענים כי הבקשה הגיעה בעקבות צו איסור פרסום אך הוא יצא לאחר מועד הפרסום

  • מערכת הקול-היהודי
  • י"ט שבט תשפ"א - 15:23 01/02/2021
גודל: א א א

טוויטר נעלה את חשבונו של כתב הקול היהודי אלחנן גרונר בעקבות בקשת הפרקליטות, כך עולה מתגובת הפרקליטות לקול היהודי.

נעילת החשבון בוצע הלפני כשבועיים בעקבות ציוץ של גרונר בו כתב אודות חוקר ימ"ר ש"י שהגיע לזירת רצח אהוביה סנדק ותועד כשהוא מחייך כאשר נשאל על האירוע.

"אלא הפנים של ימ"ר ש"י - * ** חוקר מהימ"ר מגיע לזירת הרצח עם חיוך מרוח על הפרצוף", נכתב בציוץ אליו צורף סרטון.

בטוויטר נעלו את החשבון עד להסרת הציוץ.

הצטרפו לערוץ הטלגרם של הקול היהודי >>

בפרקליטות הודו כי פנו לרשת החברתית בבקשה להסיר את הציוץ.

בתגובה לפניית הקול היהודי טענו בפרקליטות כי ישנו צו איסור פרסום מבית המשפט האוסר על פרסום שמו של החוקר. אלא שהצו שהועבר לידי הקול היהודי נחתם ב-28.12.20, שבעה ימים לאחר פרסום הציוץ.

מבחינה משפטית כלל לא ברור כיצד בפרקליטות טוענים שהצו חל רטרואקטיבית, אך כך או אחרת בפרקליטות סירבו לענות מדוע פנו בצעד דרקוני וחריג לטוויטר במקום לפנות ישירות לגרונר, עיתונאי נושא תעודת לע"מ, ולבקש ממנו להסיר את הציוץ.

בנוסף יש לציין כי צו איסור הפרסום הכולל שישה מבקשים, כלל לא הופץ למערכות התקשורת או לציבור. בצו שהועבר לידי הקול היהודי בעקבות פנייתינו לא מופיעים שמות והמבקשים מוגדרים כ"פלוני" ו"אלמוני", ומספרי הזהות שלהם מושחרים, כך שאיננו יכולים לדעת את פרטיהם של אלו שוטרים אסור לפרסם, וגם בנוגע לחוקר שהוזכר בציוץ בפרקליטות מצפים כי נסמוך על הצו המושחר.

לקבלת עדכונים מהקול היהודי בווצאפ >> | הירשמו לניוזלטר שלנו >> | ​הורד את האפליקציה של הקול היהודי >>

לפי הפרקליטות לא מדובר בפרסום היחיד שהוסר, ונראה כי במערכת מנסים למנוע ביקורת ציבורית על בלשי ימ"ר ש"י.

מהפרקליטות נמסר בתגובה לפניית הקול היהודי: "מחלקת הסייבר בפרקליטות המדינה פנתה בימים האחרונים לגבי פרסום פרטיהם המזהים של מספר שוטרים המעורבים בפרשת אהוביה סנדק ז"ל בעקבות צו איסור פרסום שקיים בנושא, כמו גם בעקבות הערכת איום גבוהה ביחס לאותם שוטרים. בעקבות קבלת פניות ממדור מאוימים בחטיבת המודיעין של המשטרה על פרסומים שונים ברשתות החברתיות בהם מצוינים פרטי השוטרים, פעלה מחלקת הסייבר מול הרשתות החברתיות להסרת הפרסומים, וזאת בהסתמך על איסור הפרסום ועל הערכת האיום כאמור. במקרים של הפרת צווי איסור פרסום או הוראות איסור פרסום בחוק איננו מבקשים אף פעם לנעול חשבון. לא נוכל להוסיף מעבר לכך".

תגובות (3) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


2 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 23 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד