בע"ה י"ב סיון תש"פ
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

לפיד וגנץ התאחדו וסיכמו על רוטציה

​מפלגת יש עתיד וחוסן לישראל-תל"ם הודיעו על ריצה ברשימה משותפת. הרמטכ"ל לשעבר גבי אשכנזי הצטרף לרשימה

  • מערכת הקול-היהודי
  • ט"ז אדר תשע"ט - 08:40 21/02/2019
גודל: א א א
גנץ ולפיד (TPS)
גנץ ולפיד (TPS)

לאחר מגעים ממושכים, יו"ר מפלגת חוסן לישראל, בני גנץ, ויו"ר מפלגת יש עתיד, יאיר לפיד, הודיעו הבוקר (ה') כי ירוצו בבחירות ברשימה משותפת שתכלול גם את מפלגת תל"ם של בוגי יעלון אשר כבר התאחדה עם גנץ, וכן את הרמטכ"ל לשעבר גבי אשכנזי.

בסיכום בין השניים הוחלט כי במידה ויצליחו להרכיב ממשלה לאחר הבחירות, תהיה ביניהם רוטציה כאשר גנץ ישמש ראשון בתפקיד ולפיד יחליף אותו אחרי כשנתיים וחצי.

כעת המקומות הראשונים ברשימה שמורים לגנץ, לפיד, יעלון ואשכנזי, ולאחר מכן בסדר ריץ'-רץ' בין המפלגות.

 

בעקבות האיחוד נמסר ממפלגת הליכוד:  ״הבחירה ברורה: זו או ממשלת שמאל של לפיד-גנץ בתמיכת גוש חוסם של המפלגות הערביות, או ממשלת ימין בראשות נתניהו״.

ממפלגת הבית היהודי האיחוד הלאומי נמסר: "הבוקר הוכח כי פעלנו באחריות הגדולה ביותר לשמירה על הציונות הדתית וגוש הימין כולו. כעת ברור כי אל מול הסכנה הברורה של ממשלת שמאל בראשות גנץ וקידום תוכנית ה - 100 של טראמפ חייבים מפלגה ציונית דתית חזקה - היחידה שניתן לסמוך עליה שתשמור על נתניהו בימין."

מפלגת ש״ס בתגובה לחיבור גנץ ולפיד: ״החיבור הזה מסוכן ליהדות.גנץ שתומך בנישואים אזרחיים ותחבורה בשבת חבר ללפיד ששנאתו ליהדות ולדתיים היא אומנתו.

הזהות היהודית במדינת ישראל בסכנה ואנחנו ניאבק בכל כוחנו למנוע מהם להקים ממשלה.

ש״ס תומכת בבנימין נתניהו לראשות הממשלה והצבעה לש״ס תבטיח הקמת ממשלת ימין  ושמירה על המסורת היהודית והזהות היהודית של מדינת ישראל.״

ח"כ מוטי יוגב, מקום 3 ברשימת הבית היהודי-האיחוד הלאומי: "תפקיד רה"מ הוא לא קריוקי שמחליפים כל שנתיים. אני מעדיף לראות את נתניהו כרה"מ, מנוסה ממשיך ומנווט את הספינה של ישראל בין היעדים השונים. הבית היהודי תהיה לידו כשותף הנאמן בממשלה הבאה.

מפלגת הבית היהודי מייצגת קו נאמן לעם ישראל כולו אבל עם קווים שמאפיינים את הציונות הדתית של חיבור גדול לעם ישראל, לארץ ישראל, לתורת ישראל. בדיוק בשל כך התחברנו לכל מה שאפשר למצות בציבוריות הדתית-לאומית במדינת ישראל".

תגובות (2) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 16 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד