בע"ה י"ד סיון תש"פ
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close
הטרור החקלאי:

מאות עצי בננה נכרתו באשדות יעקב

שוב אירוע טרור חקלאי בעמק הירדן. ראש המועצה: "מותשים מדיבורים ריקים ממעש. רוצים לראות מעשים בשטח"

  • מערכת הקול-היהודי
  • ז' סיון תשע"ח - 18:00 21/05/2018
גודל: א א א

מאות עצי בננה צעירים נכרתו על פי החשד בידי ערבים במטעי עמק הירדן.

העצים אשר היו אמורים להניב פרי בשנים הקרובות הושחתו בסוף השבוע שעבר במטעים של קיבוץ אשדות יעקב איחוד. בקיבוץ אומרים כי מדובר בנזק כבד הנאמד במאות אלפי שקלים על פני השנים הקרובות.

בהודעה שהוציאו לתקשורת בסוף השבוע אמרו החקלאים כי "חג השבועות הזה, חגם של עובדי האדמה – הולך להיות עצוב במיוחד עבור אנשי אשדות יעקב איחוד".

מנהל המטעים של הקיבוץ, אורן ראובני, מעריך כי הנזק החמור נגרם בכוונה על מנת לגרום לפגיעה כלכלית קשה גם בשנים הבאות.

"הנזק נגרם במכוון לנצרים, שהם דור ההמשך. לא היתה פגיעה בעצים בוגרים עם פרי עליהם – רק בעצים הצעירים. בכל פגיעה כזו – הרגו לחלוטין את היכולת של הבית (מצבור של 3-4 עצים) לתת פרי בשנים הקרובות. זה דבר בלתי נתפס!" אמר ראובני.

"אין לנו שום יכולת לבטח את עצמנו מפני פגיעה קשה מהסוג הזה. אנחנו לא נוכל לעמוד בהוצאה שנדרשת כדי לבטח את עצמנו מפני נזק עתידי. עברו כאן בית בית עם סכין בסדר גודל של מצ'טה ופגעו רק בעצים שאמורים להניב פירות בשנים הקרובות.

זה נורא, פשוט נורא מה שנעשה לנו כאן. אנחנו לא מסוכסכים עם אף אחד, אין עלינו איומים. אני לא מצליח להבין למי היה אינטרס לגרום לנו נזק בצורה כל כך מכוערת ואכזרית".

יצויין כי גם במקרה זה כמו במקרים רבים נוספים מטושטשת זהותם של מבצעי מעשי הפשע. לפי מספר שבועות פורסמה בקול היהודי סקירה נרחבת של עבירות רבות בתחום הפשיעה החקלאית בהם הקפידו כלל הגורמים שלא לדבר באופן גלוי על זהותם של העבריינים, ערבים ובדואים מכל רחבי הארץ.

ראש המועצה האזורית עמק הירדן, עידן גרינבאום, ביקש להזכיר לכולם שרק לפני שבועיים הוצת מתבן בשווי מאות אלפי שקלים בשדות של קיבוץ אפיקים "אין לנו רצון להתעמת ולא להתקוטט עם אף אחד. יש פה ציבור גדול של חקלאים, שבסך הכל מבקש להמשיך לעבוד את אדמת ארץ ישראל ולהנות בכבוד וביושר מפירותיה. האם מישהו מעלה בדעתו שבמדינת ישראל בשנת 2018, ממשלת ישראל וגורמי אכיפת החוק ירימו ידיים ולא יוכלו לספק הגנה לאנשים ולתוצרת החקלאית?" שאל בכאב. 

"התארחנו השבוע אחר כבוד בכנסת; היה דיון רציני, דיברנו, הקשיבו לנו – אבל אנחנו דורשים לראות מעשים. פעולות שיניבו תוצאות. אנחנו מותשים ורצוצים מדיבורים ריקים ממעש" סיים גרינבאום.

תגובות (1) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 14 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד