בע"ה ג' תמוז תשפ"א
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

מבקר המדינה: "נבדוק אכיפת החוק בערים מעורבות"

אנגלמן: "היינו עדים למראות קשים של פרעות בלוד, ביפו, ברמלה, בעכו ובערים נוספות. החלטתי לבחון את אכיפת החוק בערים מעורבות".

  • יח"צ
  • כ' סיון תשפ"א - 17:55 31/05/2021
גודל: א א א
(דוברות המשטרה)
(דוברות המשטרה)

מבקר המדינה מתניהו אנגלמן התארח היום בכנס לשכת עורכי הדין ואמר כי  בהמשך לדוח שפורסם לפני כשבועיים, על התמודדות המשטרה עם אמצעי לחימה לא חוקיים ואירועי ירי ביישובי החברה הערבית ובישובים מעורבים.

בכוונת משרד מבקר המדינה לפתוח בביקורת בנושא אכיפת החוק בערים מעורבות בדגש על האירועים שהתרחשו בעת מבצע "שומר החומות" וכן בתקופות שקדמו לאירועים הללו, כולל היבטי אכיפה בשגרה בערים אלו ובעתות חירום.

כמו כן, ציין המבקר אנגלמן שיבדוק את השירות המוניציפלי הניתן בערים מעורבות ברחבי הארץ, בהיבט של תפקוד הרשויות מחד והתקצוב והטיפול הממשלתי בערים אלו מאידך.

בהמשך, הציג אנגלמן בכנס את הביקורות שפורסמו לאחרונה בנושא התמודדות משטרת ישראל עם החזקת אמצעי לחימה לא חוקיים ואירועי ירי ביישובי החברה הערבית ובישובים מעורבים - ביקורת מעקב, ליווי חקירות ע"י הפרקליטות - ליווי משטרתי לחקירות משטרה ואשור תרגילי חקירה, וכן את הדוח בנושא שיקום אסירים.

מבקר המדינה אנגלמן: "במהלך מבצע שומר החומות, היינו עדים למראות קשים של פרעות בערים המעורבות - בלוד, ביפו, ברמלה, בעכו ובערים נוספות. נושא הביטחון האישי הוא בעל חשיבות עליונה לכולנו ולכן, בהמשך לדוח שפרסמנו לפני שבועיים, על התמודדות משטרת ישראל עם אמצעי לחימה לא חוקיים ואירועי ירי ביישובי החברה הערבית ובישובים מעורבים, החלטתי לפתוח בביקורת מערכתית שתבחן את אכיפת החוק בערים מעורבות במהלך מבצע שומר החומות ובתקופה שקדמה לו ולשלב הנושא בתכנית הביקורת של המשרד".

"אנו רואים חשיבות רבה במיקוד ביקורת המדינה בנושאים הנוגעים לכל אחד ואחת מאזרחי המדינה. בנוסף, נבדוק את השירות המוניציפלי שמקבלים התושבים בערים אלו, בהיבט של תפקוד הרשויות המקומיות ואת הטיפול והתקצוב הממשלתי לערים אלו".

תגובות (0) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 32 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד