בע"ה כ"ב תמוז תש"פ
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

מועצת האו"ם: חמש החלטות נגד ישראל

מועצת זכויות האדם של האו"ם החליטה חמש החלטות הנוגעות לישראל וליחסה אל הערבים. שגרירת ארה"ב: "המועצה מטופשת ולא ראויה לשמה"

  • מערכת הקול-היהודי
  • ח' ניסן תשע"ח - 20:27 24/03/2018
גודל: א א א
מליאת האו"ם (Patrick Gruban פורסם במקור ב-Flickr)
מליאת האו"ם (Patrick Gruban פורסם במקור ב-Flickr)

 

מועצת זכויות אדם של האו"ם סיימה אמש (ו') את ההתכנסות הראשונה והארוכה ביותר של השנה.

במהלך ההתכנסות קיבלה המועצה חמש החלטות שהתקבלו כנגד מדינת ישראל, בעיקר בנוגע ליחסה אל הפלסטינים, כך עולה על פי דיווח שהתפרסם באתר ערוץ 7.

בנוסף לכך, התקבלו שתי החלטות נגד סוריה ברקע מלחמת האזרחים המתנהלת במדינה כבר שבע שנים, שכבר גבתה את חייהם של עשרות אלפי בני אדם. החלטות נוספות התקבלו נגד דרום סודאן, מיאנמר, איראן וקוריאה הצפונית.

שר הביטחון אביגדור ליברמן התייחס להחלטות, וכתב בטוויטר כי "אין לישראל מה לחפש במועצת זכויות האדם של האו"ם. כשהייתי שר החוץ הובלתי החלטה לעזוב את המועצה, אך לצערי כשסיימתי חזרנו לשם. הישיבה שלנו שם נותנת לגיטימציה להחלטות אנטישמיות".

שגרירת ארצות הברית באו"ם ניקי היילי אמרה בתגובה כי "כשמועצת זכויות האדם מתייחסת לישראל גרוע יותר משהיא מתייחסת לקוריאה הצפונית, לאיראן ולסוריה, היא מטופשת ולא ראויה לשמה".

היילי הוסיפה כי ממשל טראמפ ממשיך לשקול את חברותו במועצת זכויות האדם. לדבריה, "הגיע הזמן שהמדינות שיודעות טוב יותר ידרשו שינוי. המועצה מוטה בעליל נגד ישראל, אבל מעט מדי מוכנים להילחם בכך. כשזה קורה, כמו שזה קרה היום, המועצה לא ממלאת את חובתה להגן על זכויות האדם ברחבי העולם".

תגובות (0) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 9 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד