בע"ה ב' אדר תש"פ
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

מסעות לפולין?תנועת עזרא מתנגדת

בעקבות חוק הכחשת השואה הפולני שנחקק השבוע, קוראים בתנועת עזרא להפסקת מסעות השואה לפולין

  • יח"צ
  • י"ג שבט תשע"ח - 11:00 29/01/2018
גודל: א א א
תנועת הנוער עזרא. צילום מסך
תנועת הנוער עזרא. צילום מסך

השבוע, נחקק חוק בפרלמנט הפולני בו נקבע מאסר של עד שלוש שנים למי שמקשר את העם הפולני לשואה. 

במכתב ששיגר מזכ"ל תנועת עזרא שאול דה מלאך לשגריר פולין בישראל בשם בני הנוער בתנועתו, שרבים מהם פוקדים בכל שנה את פולין בכדי ללמוד על עבר העם היהודי ושואת יהודי אירופה, ובו קרא להימנע מנסיעה זו. במכתב כתב המזכ"ל כי "החוק שנחקק אמש בפרלמנט קובע מאסר של עד שלוש שנים למי שמקשר את העם הפולני לשואה. לצערנו, העם הפולני קשור לכך. מחשש לשלומם, אנו קוראים לאלפי חניכנו ומדריכינו להימנע מיציאה למסעות לימודיים אלו. איננו יודעים כיצד יפעלו גורמי האכיפה בפולין".

עוד הוסיף: "לא כרתנו חוזה עם ההיסטוריה וכחלק מהמסע לפולין, חניכנו לומדים על הפרק החשוך והנורא בתולדות ישראל והעולם כולו. חלקים נרחבים נכתבו בו בשותפות העם הפולני לרצח העם היהודי השיטתי. המחנות על אדמת פולין, השומרים שהעלימו עין, בני הכפרים ומשתפי הפעולה שעמדו מנגד."

לדבי המזכ"ל, "לצערנו, בעוד צאצאי הנספים באים ללמוד על העץ שנגדע על אדמת פולין, צאצאי אותם שעמדו מנגד נהנים מהכנסה כלכלית. יש גבול לציניות, מי שלא מכיר ולוקח אחריות על מעשיו ועל חלקו בשואת העם היהודי לא יכול להמשיך ו"להנות" מהכסף של העם בו פגע".

"צר לנו על הקריאה לביטול מסע חינוכי זה המחבר את הדור הצעיר של העם היהודי לזוועות שעליהם אנו אומרים "לא עוד" אך משהחליטה ממשלת פולין לחוקק חוק פוגעני שכזה, אנו נדרשים למעשה חינוכי ולאחריות כלפי העבר והעתיד".

תגובות (0) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 36 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד