בע"ה י"ב תמוז תש"פ
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close
הטבח בפיטסבורג

"יש להכיר בנרצחים כנפגעי טרור"

המשנה לראש עיריית ירושלים אומר כי יש להכיר בנרצחים בפיטסבורג כנפגעי טרור ולסייע למשפחותיהם. " אם פוגעים ביהודים רק בגלל שהם יהודים -זה חלק מהטרור"

  • דוד אור שחר
  • י"ט חשון תשע"ט - 09:20 28/10/2018
גודל: א א א
צילום מסך - החדשות צילום מסך
צילום מסך - החדשות צילום מסך

המשנה לראש עיריית ירושלים דב קלמנוביץ' קרא להכיר בנרצחי הטבח בפנסילבניה כנפגעי טרור ולתמוך במשפחותיהם,

"הגיעה השעה שמדינת ישראל תכיר בכך שהיא הבית של העם היהודי כולו ודואגת לאינטרסים של כל העם, בכל מקום. לכן, אם פוגעים ביהודים רק בגלל שהם יהודים - גם אם זה קורה מעבר לים - הדבר מהווה חלק מהטרור שמדינת ישראל נאבקת בו", אמר קלמנוביץ' בראיון שמסר לאתר ערוץ 7.

"מדינת ישראל מספיק חזקה וכשיהודי העולם זקוקים לה, היא צריכה להוות להם משענת. צריך להכיר בכך שגם היהודים שם הם חלק מהמערך הלוחם שלנו".

בטבח בבית הכנסת בפיטסבורג נרצחו שמונה גברים ושלוש נשים. שמות הנרצחים שנמסרו לכלי התקשורת הם:

ג'ויס פיינברג.

ריצרד גוטפריד

ג'רי רבינוביץ

ססיל רוזנטל

דיוויד רוזנטל - אחיו של ססיל 

ברניס סיימון

סילבן סיימון - בעלה של ברניס

דניאל סטיין 

מלווין ווקס

ארווין ינגנר

בנוסף נפצעו באירוע  ששה בני אדם, ארבעה מהם שוטרים.

ההרוגים יובאו למנוחות ככל הנראה במהלך היממה הקרובה בבתי עלמין שונים.

משרד המשפטים האמריקאי כבר הגיש את כתב האישום נגד הרוצח האנטישמי רוברט באוורס, שירה למוות ב-11 מתפללים בבית הכנסת "עץ החיים" בפיטסבורג. כתב האישום כולל 29 סעיפים, בהם רצח, שימוש בנשק חם וביצוע פשע שנאה. יש לציין כי אישום רצח ממניעה פשע שנאה בארה"ב עשוי להביא לגזירת גזר דין מוות על הרוצח.

רוברט ג'ונס משירות הבטחון האמריקני ה-FBI אמר במסיבת העיתונאים בצהריים כי "רוברט באוורס נעצר והוא עדיין בבית החולים. כרגע אין שום עדות לכך שלבאוורס היו שותפים אבל אנחנו בשלב מוקדם של החקירה. כל 11 הקורבנות זהו והודעות נמסרו למשפחותיהם. אני מבקש ממי שבידו מידע, לפנות לרשויות החוק", כך דווח ב'כאן'.

אמש פורסם כי בטבח הנורא נרצחו שמונה בני אדם, במהלך הלילה דווח כי מניין ההרוגים עלה ל-11 בעוד שישה נוספים נפצעו, כאשר 2 מהם במצב אנוש.

ראש העיר פיטסבורג הודיע כי שמות ההרוגים יפורסמו בשעות הצהריים.

בתוך כך מפקד זק"א בפיטסבורג הרב אליסר אדמון, סיפר הבוקר בריאיון לגלי צה"ל על המראות הקשים שראה בזירת הפיגוע. "טרגדיה גדולה. הייתי בהרבה זירות, הזירה הזאת הזכירה לי את הפיגוע במרכז הרב ב-2008, היורה רץ אחריהם לכל פינה".

הרב אדמון הוסיף כי "אנחנו בהלם. אירוע טרור ראשון מסוגו באזור שלנו. המצב ישתנה עכשיו, אבל לא נשבר, אנחנו העם היהודי ואנחנו נמשיך לחיות".

"הייתה שבת מאוד קשה מאוד, אנשים לא ידעו מה לעשות. הילדים שלי אישית קצת בטראומה מהאירוע", הוסיף הרב המתגורר במקום.

במקביל, נשיא ארצות הברית, דונאלד טראמפ, הורה להוריד את דגלי ארצות הברית לחצי התורן בעקבות הפיגוע. ההוראה תהיה בתוקף עד שקיעת החמה ביום רביעי הקרוב. מאות בני אדם הגיעו במוצאי שבת לכיכר מרכזית הנמצאת קרוב לזירת הטבח לתפילה ושירה לזכר הנרצחים.

האנשים שהגיעו למקום ערכו טקס הבדלה תחת גשם חזק, שרו שירים בעברית, הדליקו נרות, בכו והתחבקו.

   | פשע שנאה שנובע מאנטישמיות

"מדובר באירוע מזעזע שהוא התגלמות כל הרוע", אמר נשיא ארה"ב טראמפ. "ארה"ב והעולם כולו אבלים ונדהמים מפשע שנאה זה שנובע מאנטישמיות, שקשה להאמין שעדיין קיימת בימים אלה, בתקופתנו הנוכחית".

"המוח מתקשה להבין את פשע השנאה המעוות שבוצע במבנה הקדוש לאלוהים ועוד ביום השבת. צריך לגנות ולמגר את השנאה ואת רעל האנטישמיות מיד. אין מקום לסובלנות כלפי פשעי שנאה ודת מכל סוג שהוא באמריקה. אנחנו מגנים את האנטישמיות עוד משחר ההיסטוריה וכל גילוי דומה לרוע ולאכזריות כנגד האנושות". הצהיר.

אמש (מוצ"ש) יצא שר החינוך נפתלי בנט לעיר פיטסבורג על מנת להית יחד עם הקהילה היהודית במקום ולהשתתף בלוויות ההרוגים. בנט יצא למקום כשר התפוצות וכנציגה הרשמי של מדינת ישראל.  

תגובות (3) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 8 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד