בע"ה י"ב כסלו תשפ"א
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

מפגיני שמאל חסמו את הכביש המשטרה התערבה רק לאחר האלימות

במשך למעלה משעה וחצי חסמו מפגיני שמאל רחוב מרכזי בתל אביב והמשטרה לא התערבה. רק לאחר שהמפגינים תקפו עוברים ושבים המשטרה פיזרה את ההפגנה ועצרה מספר מתפרעים. "לא הפגנת ימין, אין שוטרים" / וידאו

  • מערכת הקול-היהודי
  • י"ג סיון תש"פ - 08:55 05/06/2020
גודל: א א א

אמש נערכה הפגנה בתל אביב תחת הכותרת "הפגנת הדגלים השחורים", בה המפגינים הניפו שלטים נגד ראש הממשלה בנימין נתניהו. בין היתר נכתב "נתניהו סרטן, מפלג ומשסע את ישראל".

המפגינים חסמו את הכביש ברחוב אבן גבירול בתל אביב במשך למעלה משעה וחצי. בתיעוד שהגיע לידי הקול היהודי, נראה הכביש חסום ובו כלי רכב רבים ואוטובוסים תקועים בפקק שנוצר.

במרחב של מאות מטרים מהמפגינים, עמדו שוטרים שעל פי התיעוד לא עשו דבר.

תושב האזור התקשר למשטרה להבין מדוע השוטרים לא מונעים את חסימת הכביש במקום. במועד המשטרתי ענו לו כי האירוע בטיפול וכי הם מנסים להשתלט על האירוע. "יש כאן המון מפגינים ואין כאן שוטר אחד", ענה התושב.

האזינו לשיחה עם המוקד המשטרתי: 

"יש שוטרים במרחב של 300 מטרים, מרחק גדול מאוד". במוקד המשטרתי ביקשו להסביר שיש הנחיות והאירוע מנוהל בידי המשטרה. "כלומר ההנחיות הם לא להפריע להפגנה ושהכלי סגר פקוק", אמר התושב. "את זה אתה אמרת", הגיבו במוקד המשטרתי.

התושב אמר לאחר מכן, כי "האם יכול להיות פשוט שתלוי מי מפגין? זה לא הפגנת ימין אז השוטרים עומדים 300 מטר מהחסימה. פשוט עומדים, מדברים, משחקים אחד עם השני. וההפגנה, 70 איש, חוסמים את התנועה. זה פשוט לא אנשי ימין אז הכל יכול להיות בסדר, לא צריך שוטרים. יכול להיות שזו הסיבה? מעניין, לא יודעים".

בהמשך, המפגינים החלו להתעמת ולתקוף עוברים ושבים במקום, השליכו בקבוקי צבע לעבר רכבים. רק אז, החלה המשטרה בפינוי הכביש.

במהלך פינוי המפגינים, השליכו המתפרעים חפצים לעבר השוטרים וחלק מהמפגינים אף תקפו במכות את השוטרים. בסיום האירוע, עצרה המשטרה סך הכל 12 מתפרעים.

"המשטרה מאפשרת לכל אדם להביע את חופש הביטוי ואת חופש המחאה", נמסר ממשטרת ישראל. "הכל בכפוף לחוק והשמירה על בטחון הציבור והשמירה על הסדר הציבורי. על אף האמור", הוסיפו במשטרה, "מפגינים שרומסים ברגל גזה את החוק ומפעילים אלימות כנגד אזרחים ושוטרים יטופלו בנחישות, יעצרו וימוצה עמם הדין".

חמישה חשודים שוחררו ושבעה מהם יובאו היום לדיון בבית משפט השלום בתל אביב עם בקשת המשטרה להאריך את מעצרם. הם נחקרו בגין עבירות של הפרת הסדר הציבורי, היזק לרכוש, התקהלות אסוה ואלימות כנגד שוטרים.

תגובות (0) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 17 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד