בע"ה ז' תשרי תשפ"א
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

מצוקת הקבורה בשומרון בדרך לפיתרון

הושג סיכום לבניית בית עלמין גדול במערב השומרון שייתן מענה לבעיית קבורה הקיימת בשומרון ל-25 השנים הבאות

  • יח"צ
  • כ"ו תמוז תשע"ח - 10:12 09/07/2018
גודל: א א א
(רועי חדי)
(רועי חדי)

לאחר שנים של מצוקת קבורה בשומרון, סוכם על הקמת בית עלמין שיהיה גדול פי 28 מבית העלמין הגדל ביותר המשרת היום את תושבי מרכז ומערב השומרון ביישוב ברקן שכיום מלא כמעט עד אפס מקום. 

"בית העלמין ייתן מענה לנושא קשה וכואב בשומרון" אומר יוסי דגן ראש המועצה האזורית שומרון "עד היום לצערי תושבי השומרון היו צריכים "לבקש טובות" מרשויות סמוכות כדי לקבור את מתיהם. אם זה מבית העלמין ירקון או מבית העלמין באריאל, ששניהם משויכים לרשויות אחרות. אני שמח שאחרי עבודה מאומצת הצלחנו להגיע לסיכום בנושא, כך שאז הזכות הבסיסית הזו, להיקבר בכבוד סמוך למקום המגורים בכדי להקל על המשפחה, יהיה לתושבי השומרון כמו לכל תושב אחר בארץ". 

הסיכום הושג לאחר שבהובלתו של ראש המועצה האזורית שומרון יוסי דגן יחד עם ראש המנהל האזרחי אחוות בן חור, הושגה הסכמה בנוגע לפיתוח אזור תעשייה נחל רבה, שיכלול הן איזור תעשייה והן בית עלמין. זאת לאחר 20 שנים של מחלוקות בנושא בין שלושת ראשי הרשויות האחראים על האיזור,  מה שעיכב את פיתוחו.

היום התקיימה הישיבה הרביעית במספר בין ראשי הרשויות: ראש מועצת שומרון יוסי דגן, ראש מועצת אלקנה אסף מינצר, ראש מועצת אורנית שלומי לנגר, רבני הישובים, ראשי המועצות הדתיות, וראש מחלקת קבורה במשרד לשירותי דת יצחק ישי ואחרים.  בה סוכם על התקדמות תכנון בית העלמין, הפעלתו ועוד.

 ראש מועצת אורנית שלומי לנגר אמר במקום: "עבודה מאתגרת רוויה מכשולים מגיעה בשעה טובה לישורת האחרונה ואני יחד עם כל תושבי אורנית מתחילים להתרגש באמת עם סיום תהליך התכנון ורגע לפני הפקדת התוכנית"

בית העלמין כאמור ישב באיזור שער השומרון (איזור תעשייה נחל רבה) ישרת את תושבי הישובים: רבבה, ברקן, קריית נטפים, יישובי  גוש מערבא, ויישובי שער השומרון. יתפרש על פני כ 140 דונם ויהיו בו על פי ההערכות לכל הפחות 35,000 מקומות קבורה. והוא מתוכן לספק פתרון לבעיית הקבורה ל 25 השנים הקרובות עם אופציה ל 25 שנים נוספות.

בזכות קוראים כמוך – נשמיע את הקול היהודי ונשנה מציאות!

הפוסט שקראת עכשיו, לא במקרה נמצא כאן, בקול היהודי. צוות הקול היהודי משקיע יום-יום המון מחשבה ועבודה קשה כדי להביא לגולשים שלנו חדשות ומידע שאין בשום מקום אחר, ולתת במה לקול היהודי, שפעמים רבות מושתק בידי כלי התקשורת והרשויות במדינה.

כעיתונות עצמאית, אנו פועלים ללא מטרות רווח. כעת יצאנו לקמפיין גיוס המונים מוגבל בזמן, כדי להקים מערכת תחקירים חדשה שתיצור שינוי משמעותי במציאות.

הצטרפו עכשיו לפרויקט – והיו שותפים בתקשורת יהודית-ערכית ועצמאית

לחץ כאן

תגובות (0) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


7 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 22 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד