בע"ה י"א סיון תש"פ
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

משבר בחוק הגיוס מאיים על הממשלה

מפלגת יש עתיד הודיעה כי לא תתמוך בחוק הגיוס גם אם יובא לכנסת ככתבו וכלשונו זאת לאחר שמוקדם יותר היום פורסם כי ישנם הסכמים מול החרדים

  • מערכת הקול-היהודי
  • ט"ז טבת תשע"ט - 13:16 24/12/2018
גודל: א א א
הפגנה נגד חוק הגיוס. ארכיון  (משטרת ישראל)
הפגנה נגד חוק הגיוס. ארכיון (משטרת ישראל)

מוקדם יותר הבוקר דווח כי לקראת חידוש הדיונים בחוק הגיוס יכנס ראש הממשלה נתניהו במשרדו את פורום ראשי סיעות הקואליציה. הודעת נתניהו מגיעה לאחר איומי מפלגת אגודת ישראל לפרוש מהקואליציה באם החוק יאושר במתכונתו הנוכחית.

לאחר שדווח כי בקואליציה מתוננים מספר דילים מול המפלגות החרדיות החלה סערה בקרב חברי מפלגות יש עתיד וישראל ביתנו.

יו"ר מפלגת יש עתיד, ח"כ יאיר לפיד, הודיע במסיבת עיתונאים שכינס לצורך כך כי כי מפלגתו לא תתמוך בחוק הגיוס, גם אם יובא להצבעה ככתבו וכלשונו.

"הקואליציה עשתה קומבינה עם החרדים, לא נהיה פראיירים. זה לא חוק גיוס, זה חוק לגיוס כספים", דברי לפיד.

בתגובה לדברים בישראל ביתנו וביש עתיד הגיב נתניהו כי "חוק הגיוס הוא עניין לאומי מהמעלה הראשונה ואסור לליברמן ולפיד להפוך אותו לפוליטיקה קטנה. ראש הממשלה נתניהו מחויב לחוק שגובש על ידי צה״ל והובא לקריאה ראשונה על ידי ליברמן ובתמיכת לפיד".

"בניגוד לספינים שהם מפזרים, אין שום דילים או הסכמים עם אף גורם אחר - החוק יובא ככתבו וכלשונו בדיוק כפי שתמכו בו ליברמן ולפיד בקריאה ראשונה, בלי שום שינוי".

"זו שעת מבחן לליברמן ולפיד: האם יעמדו בהתחייבותם לציבור ויתמכו בחוק החשוב הזה, או שיעשו פוליטיקה קטנה על חשבון צה"ל והחברה הישראלית. הבחירה בידיהם", קבעו בליכוד.
 

 

 

תגובות (0) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 22 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד