בע"ה ט' סיון תש"פ
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

משפחות שכולות ליועמ"ש: "בטל השתתפות בכנס השמאל"

לאחר הפרסום בקול היהודי אודות השתתפות נציגי היועמ"ש בכנס של השמאל הקיצוני פנה פורום בוחרים בחיים במכתב נוקב ליועמ"ש

  • מערכת הקול-היהודי
  • כ"ח שבט תשע"ט - 13:37 03/02/2019
גודל: א א א
מנדלבליט (דובר צהל)
מנדלבליט (דובר צהל)

 

כחלק מהמחאה אותה מוביל ארגון בצלמו נגד השתתפות נציגי לשכת היועמ"ש בכנס של השמאל הקיצוני פנו משפחות שכולות ליועמ"ש ודרשו ממנו כי יורה לבטל את השתתפות עובדי משרדו בכינוס.

"מדוע לא דואגים לזכויות האדם שלנו ורק של המחבלים?", פתחו המשפחות את מכתבן.

בהכשרה מיוחדת של 'האגודה לזכויות האזרח' ארגון שמאל קיצוני ביחד עם הצלב האדום צפויים הנואמים לדבר על דיני הכיבוש וזכויות האדם.

בכנס צפויים היו  להשתתף נציגי צה"ל אולם ראש הממשלה ושר הביטחון בנימין נתניהו  מנע זאת. בנוסף בעקבות חשיפת ארגון בצלמו שלנו נאסרה השתתפות עובדי משרד המשפטים שקיבלו אפשרות להשתתף ההשתלמות כחלק משעות העבודה ולקבל על כל שכר.

אלא שבשבוע שעבר, פרסמנו בקול היהודי כי היועמ"ש שיגר שני נציגים בכירים מטעמו לנאום בהכשרה. בעקבות כך יצא זעמם של המשפחות השכולות.

במכתב פונים הרצל ומירב חג'אג' הוריה של שיר חגאג שנרצחה בפיגוע בארמון הנציב לפני שנתיים  בשם למעלה ממאה משפחות שכולות ומבקשים ממנו את ביטול הקשר עם האגודה לזכויות האזרח

"קיבלנו בצער רב את החלטתך לשלוח באופן אישי שני נציגים בכירים ממשרדך להשתלמות למרות התחייבות שקיבלנו משרת המשפטים שקד שלא ישלח שום נציג ממשרד המשפטים.

כידוע לך האגודה מגנה על מחבלים מורשעים ברצח , עתרה לבג"צ כנגד הריסת בתים, כנגד החמרת תנאי המחבלים בכלא וכנגד הוראות פתיחה באש בסבב האחרון בעזה, על ידי ההשתלמויות שהאגודה עושה במשך עשרות שנים היא יוצרת הרתעה והפחדה של המערכת המשפטית והצבאית ומונעת פעולות חיוניות להרתעת מחבלים בעתיד".

עוד כתבו ההורים השכולים כי "בהכשרה זו לא יזכירו את מאות הנרצחים, אלפי הפצועים ואת כולנו, המשפחות השכולות.

יתירה מכך בהכשרה זו ידברו על זכויות המחבלים, בני משפחותיהם והסייענים.

אף אחד לא יזכיר את עדיאל קולמן, שיר חג'אג', אדל ביטון התינוקת, הלל אריאל ששכבה במיטתה ונשחטה באכזריות.

גם את ניב נחמיה שמחבל דקר אותו 17 פעם והוא ניצל בנס אך חייו לא חזרו למסלולם והוא בקושי יכול לדבר.

אף אחד לא ימחה על הפגיעה החמורה ביותר בזכויות האדם שלנו.

לצערינו כולנו הצטרפנו למשפחות השכול ,אך אף אחד לא בחר בזה .

ומוסיפים איננו רוצים שהרשימה עוד תתארך".

   | מדוע זכויות אדם נשמעות רק מול מחבלים?

בהמשך המכתב הם תוקפים את מערכת המשפט ששוב ושוב משתמשת בביטוי זכויות האדם למנוע פגיעה במחבלים ומדגישים  "איך יתכן שהשיח של זכויות האדם נשמע מפיך ואנשי משרדך אך ורק לכיוון המחבלים ובני משפחותיהם ולא לכיוון שלנו המשפחות השכולות?"

"מכובדינו, בני משפחותינו, לא יחזרו אבל כדי שבשנה הבאה הרשימה תישאר בדיוק כמו עכשיו ולא תגדל אנחנו דורשים ממך תזכור שאתה מחויב להגן עלינו ועל הזכות הכי בסיסית שלנו, שנפגעה-הזכות לחיים.

אנחנו קוראים לך להפסיק כל קשר עם כל הארגונים שדואגים למחבלים ולתת למערכת הביטחון את הכלים להילחם בטרור".

בסוף המכתב הם ציינים שבעבר צה"ל ומערכת המשפט גירושו מחבלים בוני משפחותיהם הרסו בתי מחבלים לגמרי כולל מחבלים שרק פצעו ונלחמו בטרור באופן יעיל.

לסיכום הם דורשים מהיועמ"ש לנתק על קשר עם ארגון זה ודומיו ולתת למערכת הביטחון את הכלים להלחם בטרור

שי גליק מנכ"ל בצלמו  שמלווה את המשפחות השכולות נמסר: "אנחנו קוראים ליועמ"ש לפעול למען זכויות האדם, אבל של אזרחי ישראל והמשפחות השכולות הנפגעות שוב ושוב  מהטרור האכזרי שפוגע בזכויות האדם. אנחנו קוראים למערכת המשפט להחליף דיסקט ולזכור שהיא מחוייבת להגנה על זכויות האדם של תושבי מדינת ישראל ולא של המחבלים והטרור"

תגובות (1) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 7 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד