בע"ה כ"ד אב תשע"ט
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close
"אאלץ להראות ממש מופתעת"

נחשף: תיאומים בין החוקר לשופטת בפרשת בזק

שופטת בית משפט השלום בת"א תיאמה לכאורה הארכות מעצר עם חוקר הרשות לניירות ערך. "מקרה חמור"

  • י' אדר תשע"ח - 22:08 25/02/2018
גודל: א א א
(צילום מסך מתוך ערוץ 10)
(צילום מסך מתוך ערוץ 10)

שחיתות במערכת המשפט: שופטת בית משפט השלום בתל אביב, רונית פוזננסקי-כץ תיאמה, לכאורה, החלטות הארכת מעצר לחשודים יחד עם חוקר מטעם הרשות לניירות ערך ב'פרשת בזק' (תיק 4000), כך פורסם הערב (ראשון) בחדשות ערוץ עשר.

"סבבה, לפחות הבשורות הטובות שאור ועמיקם ישוחררו מחר בתנאים", כתב עו"ד ערן שחם-שביט לשופטת והוסיף לה "תיראי מופתעת". השופטת פוזננסקי-כץ השיבה "אני מתחילה לעבוד על הבעה הולמת של הפתעה מוחלטת".

בהתכתבות שפורסמה, מדווח החוקר לכאורה לשופטת כי "נבקש מחר ימים ספורים" והוסיף "יבקשו שלושה, את בהחלט, אבל בהחלט יכולה לתת יומיים". השופטת הגיבה "אתה ממשיך לגלות לי הכל ואני אאלץ להיראות ממש ממש מופתעת".

מחר היה אמור להתקיים דיון נוסף בהארכת מעצרו של בעל השליטה בבזק ובוואלה-חדשות, שאול אלוביץ', יחד עם בנו אור, עמיקם שורר וסטלה הנדלר, מול השופטת פוזננסקי-כץ, אולם בעקבות הפרסום הערב יערכו הדיונים מול שופט אחר. עורך דינו של אלוביץ' טען כי יש לשחרר את אלוביץ' באופן מיידי בעקבות הפרסום האחרון.

שרת המשפטים איילת השקד וכן נשיאת בית המשפט העליון אסתר חיות, פנו יחדיו לנציב התלונות על השופטים בבקשה שיברר את המקרה. יו"ר הרשות לניירות ערך, ענת גואטה, אמרה כי מדובר ב"אירוע חריג ולא תקין והרשות תערוך בירור דחוף בנושא".

תגובות (1) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


2 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 19 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד