בע"ה ח' ניסן תש"פ
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

נמשכות ההתפרעויות בשער הרחמים - בכירים בוואקף הורחקו

המשטרה הרחיקה מהר הבית בכירים בוואקף בעקבות התפרעויות הערבים בשער הרחמים. המסגד שהוקם במקום עדיין פתוח לתפילות ערבים

  • מערכת הקול-היהודי
  • כ"ו אדר תשע"ט - 13:05 03/03/2019
גודל: א א א
שוטר במתחם שער הרחמים בהר הבית סמוך לשערים שנעקרו על ידי מתפרעים ערבים (צילום: הקול היהודי)
שוטר במתחם שער הרחמים בהר הבית סמוך לשערים שנעקרו על ידי מתפרעים ערבים (צילום: הקול היהודי)

המשטרה הרחיקה מהר הבית כמה מהערבים המעורבים בהשתלטות על שער הרחמים. המורחקים הינן בכירים בוואקף השולט בהר.

בין המורחקים הוא השייח עבד אל-עזים סלהב, ראש מועצת הווקף, שהורחק ל-40 יום, ונאג'ח בכיראת, סגן מנכ"ל הווקף, שהורחק לארבעה חודשים. בשבועיים האחרונים פרצו ערבים למתחם שער הרחמים והחלו להקים מסגד במקום. לאורך נסיונות ההשתלטות נערכו במקום התפרעויות על ידי המון ערבי.  

בכאן חדשות דווח הבוקר כי למרות ההרחקות, המסגד שהוקם במתחם באב א-רחמה ממשיך לפעול.

בתוך כך בשבוע שעבר שוחרר יהודי שנעצר בחשד שכתב כתובת מחאה על שער הרחמים מבחוץ. העצור, נשוי ואב לשניים, שוחרר בערבות כספית וכן עם הרחקה מהעיר העתיקה. 

המקרה התרחש ביום שלישי שעבר כאשר נמצאה כתובת שרוססה על הקיר החיצוני של שער הרחמים בה נכתב הפסוק מספר יחזקאל "השער הזה סגור כי אלוהי ישראל בא בו". העצור, ששהה בסמוך לזירה, נעצר בחשד שהוא זה שביצע את המעשה, והיום כאמור הוא שוחרר על ידי בית המשפט.

בארגון חוננו, המייצגים את העצור, תוקפים את ההתנהלות המשטרה ואומרים כי יש כאן אפליה בוטה בין יהודים לערבים. לטענת הארגון, רק בסוף השבוע האחרון ראינו את אוזלת היד שהפגינה המשטרה מול ההתפרעויות של הערבים במקום, פריצת שער הרחמים, וכן הקמת מסגד חדש בסמוך לשער. לעומת זאת, אומרים בארגון חוננו, כאשר מדובר בכתובת מחאה על האירועים האחרונים במקום, אנחנו המשטרה מטפלת בנושא ביד קשה. 

הכתובת שרוססה

 

עורך דינו של העצור, אביחי חג'בי המיצגו מטעם ארגון חוננו מסר "משטרת ישראל ממשיכה בהתנהלות מפלה במשך כל התקופה האחרונה, מבקשים לעצור בחור יהודי בשל ביצוע גרפיטי כאשר במהלך סוף השבוע האחרון היו התפרעויות המוניות וגדולות, ולא שמענו שמביאים עצור לבית המשפט. אבל כשמדובר ביהודי היד קלה על ההדק, מביאים אותו למעצר. 

חבל שמשטרת ישראל רק לאחר 48 שעות מבקשת לשחרר אותו, כשמדובר בעצור נכה, עדיף מאוחר מאשר אף פעם לא.

אנחנו סבורים שמשטרת ישראל צריכה לשנות את כל הגישה כלפי יהודים שמגיעים להר הבית ולשמור על הזכות שלהם לפולחן במקום" הוסיף עו"ד חג'בי.

תגובות (0) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


4 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 13 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד