בע"ה ז' אייר תשפ"א
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

נסגרו הרשימות לכנסת ה-24. אלו המועמדים:

הרשימות המתמודדות לכנסת ה-24 הוגשו, ועד הרגע האחרון נרשמו איחודים נוספים ופרישות של מפלגות כדוגמת מפלגתו של חולדאי. כל הפרטים

  • כ"ג שבט תשפ"א - 10:01 05/02/2021
גודל: א א א

ועדת הבחירות המרכזית של הכנסת סגרה הלילה (שישי) את הרשימות המבקשות להתמודד לכנסת ה-24. 39 מפלגות הגישו את רשימותיהן.

רון חולדאי יו"ר מפלגת הישראלים ועפר שלח יו"ר מפלגת תנופה, הודיעו על פרישתם. גם חגית מושה יו"ר מפלגת הבית יהודי הודיעה על פרישתה והוסיפה כי היא תומכת במפלגת ימינה. בוגי יעלון הודיע גם הוא על פרישתו יחד עם מפלגתו תל"ם.

בליכוד שובצו מועמדים לאורך ארבעת העשיריות הראשונות, ללא פריימריז. בין היתר, שובצו ברשימת הליכוד גלית דיסטל אטבריאן, השרה אולי לוי אבקסיס ואופיר סופר ממפלגת הציונות הדתית.

מפלגת רע"מ, בראשות מנסור עבאס, מתמודדת הפעם בנפרדת מיתר המפלגות הערביות – בל"ד, חד"ש ותע"ל. כחול לבן מתמודדת בנפרדת. כך גם מרצ, ישראל ביתנו, ימינה, ש"ס, העבודה.

אגודת ישראל ודגל התורה חברו שוב לריצה משותפת, בראשות משה גפני. גדעון סער שפרש מהליכוד הגיש את רשימת מפלגתו 'תקווה חדשה', בה נמצאים שמות רבים שכיהנו בעבר כחברי כנסת. בהם בני בגין, צבי האוזר, מיכל שיר, דני דיין, יועז הנדל, זאב אלקין ועוד.

מפלגת הציונות הדתית, בראשות ח"כ בצלאל סמוטריץ', הגישה אף היא את רשימתה, לאחר שהתאחדה, בבלוק טכני, יחד עם מפלגות עוצמה יהודית ונעם, כשהם מצרפים אליהם גם מועמדים חדשים כדוגמת עו"ד שמחה רוטמן.

מפלגת יש עתיד בראשות יאיר לפיד, שצרפה אליה מועמדים נוספים, הגישה אף היא את רשימתה. גם מפלגת ימינה צרפה אליה מועמדים חדשים, בהם אלון דוידי, עו"ד ניר אורבך, עמיחי שיקלי, עו"ד שי מימון ועוד.

תגובות (0) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 11 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד