בע"ה ח' תשרי תשפ"א
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

נציב התלונות: להרחיק שוטרים החשודים באלימות

נציב תלונות הציבור על מייצגי המדינה בערכאות, קורא לשקול הרחקת שוטר שנחשד באלימות, מתפקיד הכרוך במגע עם אזרחים

  • מערכת הקול-היהודי
  • ט"ו אייר תשע"ח - 11:32 30/04/2018
גודל: א א א
אלימות בלשי ימ"ר ש"י. ארכיון צילום: הקול היהודי
אלימות בלשי ימ"ר ש"י. ארכיון צילום: הקול היהודי

בעקבות ריבוי תלונות על אלימות שוטרים נגד אזרחים, נציב תלונות הציבור על מייצגי המדינה בערכאות, השופט בדימוס דוד רוזן, קורא לשקול הרחקת שוטר שנחשד באלימות כלפי אזרחים מתפקיד הכרוך במגע עם אזרחים עד לקבלת החלטה או פסק דין בעניינו.

הרקע להמלצת הנציב מגיע משלוש תלונות שונות שהוגשו לנציבות במהלך ארבעת החודשים האחרונים על ידי עמותה ציבורית, בשם שלושה אזרחים שונים שהותקפו על ידי שוטרים.

התלונות עוסקות בעיכוב בלתי סביר של המחלקה לחקירות שוטרים בטיפולה בעררים שהוגשו על ידי העמותה. במהלך בירור התלונות התגלה כי למרות שבחלק מהאירועים קיים תיעוד מלא של התקיפה ועדויות רבות לכך, ההליכים המשמעתיים נגד השוטרים שתקפו לכאורה נמשכים גם לתקופה של למעלה משנה.

לדברי הנציב רוזן, "תמונה עובדתית זו מציפה מצב דברים מטריד המחייב בחינה. שוטרים שתקפו לכאורה אזרח ממשיכים בשירותם ובאים במגע עם אזרחים כאילו עולם כמנהגו נוהג", הוא כותב בהחלטתו, ובמסגרתה אף המליץ לפרקליט המדינה לשקול, יחד עם משטרת ישראל, התווית דרך פעולה ראויה במקרים כגון אלו, למשל שיבוץ השוטר עד קבלת החלטה או פסק דין בעניינו במקום או בתפקיד שאינו כרוך במגע עם אזרחים.

תגובות (2) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 22 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד