בע"ה ט"ז אלול תשע"ט
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

נתניהו בנאום לוחמני - בנט במלכוד פוליטי

נתניהו נאם נאום ביטחוני בו רמז על התפתחויות ביטחוניות. בנט ושקד ימסרו מחר הצהרה ונמצאים במילכוד פוליטי

  • מערכת הקול-היהודי
  • י' כסלו תשע"ט - 21:40 18/11/2018
גודל: א א א
נתניהו נואם הערב (חיים צח לע"מ)
נתניהו נואם הערב (חיים צח לע"מ)

ראש הממשלה בנימין נתניהו מסר הערב (א') הצהרה לתקשורת בה מיקד קו ביטחוני וחזר שוב ושוב על כך שהמצב הביטחוני אינו פשוט ושידר אפשרות למלחמה ו"הקרבה".

נתניהו קרא לסיעות הקואליציה לא לפרוש מהממשלה. אנחנו באחת התקופות הביטחוניות המאתגרות ביותר ובתקופה כזו לא מפילים ממשלה ולא הולכים לבחירות... באמצע המערכה לא נוטשים ולא משחקים בפוליטיקה. ביטחון המדינה הוא מעבר לפוליטיקה ומעבר לשיקולים אישיים", אמר נתניהו.

כמה דקות לפני נאום נתניהו הודיעו בנט ושקד כי ימסרו מחר (ב') בבוקר הצהרה לתקשורת בשעה 10:30. פרשן החדשות עמית סגל טען כי מקורביהם אומרים שיכריזו על התפטרותם.

לאחר נאום נתניהו נמצא בנט במלכוד מאחר ואם יתפטר יחשב בעיני רבים לאור נאום נתניהו כמי שפגע בביטחון. מנגד, אם יכנע להפחדות נתניהו, ישבור את מילתו על כך שדרש את משרד הביטחון לידיו.

נתניהו לא התייחס בנאום בצורה ברורה לדרישת בנט, אך שידר כי הוא זה שהולך להחזיק בתפקיד שר הביטחון.

בתוך כך, פרסם עמית סגל אחר הצהריים כי נתניהו עתיד למנות שר חוץ בימים הקרובים, צעד שגם כן מחזק את ההערכה כי ישאיר את תפקיד שר הביטחון בידיו.

משבר נוסף שהתרחש היום נגד להמשך כהונתו של סגן שר הביטחון הרב אלי בן דהן מסיעת הבית היהודי. בבוקר פורסם כי תפקידו לא יוארך וכי הוא ואנשיו ימצאו עצמם מחוץ למשרד. לאחר איומים ואזהרות של הבית היהודי דווח כי בן דהן ישאר בתפקידו.

תגובות (0) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 31 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד