בע"ה ט' תמוז תשפ"א
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

סאיב עריקת מת מקורונה

לאחר שחלה בנגיף הקורונה ואושפז בהדסה בירושלים, מת הבוקר (ג') בכיר ארגון הטרור אש"ף סאיב עריקאת. המשפחות השכולות מזכירות לממשלה: "הבטחתם לא לשחרר גופות מחבלים"

  • מערכת הקול-היהודי
  • כ"ג חשון תשפ"א - 11:26 10/11/2020
גודל: א א א
צילום: זרעים של שלום (פליקר)
צילום: זרעים של שלום (פליקר)

סאיב עריקאת, בכיר בארגון הטרור אש"ף לשעבר וברשות הפלסטינית כיום, מת היום (שלישי) בגיל 65, במרכז הרפואי הדסה עין כרם בירושלים.

עריקאת נדבק לפני מספר שבועות בנגיף הקורונה, ולבקשת הרשות הפלסטינית הועבר לטיפול בירושלים. הוא חובר למכונת הנשמה ולמכונת אקמו, ולאחר שמצבו הידרדר הוא מת הבוקר.

עריקאת היה מאדריכלי הסכם אוסלו בצד הערבי ועוד פגיעה ביהודים פעמים רבות.

לקבלת עדכונים מהקול היהודי בווצאפ >> | הירשמו לניוזלטר שלנו >> | ​הורד את האפליקציה של הקול היהודי >>

ארגון שלום עכשיו הודיע כי מותו של עריקאת זהו "יום עצוב". ח"כ עופר כסיף מהרשימה הערבית המשותפת הוציא הודעה דומה.

   | נפגעי הטרור לממשלה: "קיימו הבטחתכם - אל תשחררו את גופת המחבל"

לאחר שאושפז עריקאת בירושלים, פנו חברי פורום 'בוחרים בחיים' של משפחות השכולות, יחד עם ארגון 'תורת לחימה', במכתב לראש הממשלה בנימין נתניהו ושר הבטחון בני גנץ, יחד עם השר לבטחון פנים אמיר אוחנה, בדרישה שלא להחזיר את גופתו של עריקאת. זאת על פי החלטת ממשלה שלא לשחרר גופות מחבלים.

"אנו פונים אליכם בדרישה שלא להחזיר את גופת המחבל סאיב עריקאת לידי משפחתו ולידי הרש"פ וזאת על פי החלטתכם שלא מחזירים גופות מחבלים עד להשבת הנעדרים", נכתב.

במכתב פרטו נפגעי הטרור והמשפחתו השכולות: "עריקאת היה אחראי ישיר להעברת משכורות מחבלים, תמיכה במחבלים שרצחו ישראלים (לדוגמא, המחבלים שרצחו את האלוף במיל' והשר רחבעם זאבי), שיתוף פעולה עם הארגון האנטישמי BDS ועוד. עריקאת פעל רבות להעמיד את חיילי וקציני צה"ל ל"משפט" ב"בית הדין" בהאג על ביצוע כביכול של "פשעי מלחמה" בשיתוף פעולה מלא עם החמאס, ועוד עשרות דוגמאות".

"על כן", נכתב, "דינו כמחבל לכל דבר ויותר מכך, כך צריך להתיחס אליו ולא להחזיר את גופתו כל זמן שילדינו הנעדרים נמצאים בשבי החמאס. זאת אחריותכם הישירה למען חיילי צה''ל, למען אזרחי ישראל, ולמען המלחמה הבלתי מתפשרת כנגד שונאי ישראל ורוצחים לאומנים, שחובתכם כקברניטי מערכת הביטחון להוביל"

תגובות (0) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 34 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד