בע"ה ח' כסלו תשפ"א
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

"קיימו הבטחתכם - אל תשיבו את גופת המחבל עריקאת"

מצבו של סאיב עריקאת המאושפז בירושלים לא ברור. בין כך, סיכוייו להחלים מהקורונה אפסיים. המשפחות השכולות פנו לנתניהו וגנץ: "למען בטחון ישראל - לא להחזיר את גופתו של עריקאת"

  • מערכת הקול-היהודי
  • ב' חשון תשפ"א - 09:31 20/10/2020
גודל: א א א
(קובי גדעון, לע"מ)
(קובי גדעון, לע"מ)

מצבו של סאיב עריקאת המאושפז בהדסה בירושלים כשהוא מורדם ומונשם, לא ברור. מדיווחים שונים עולה כי עריקאת מת מנגיף הקורונה ומאחרים עולה כי הוא עדיין מורדם ומונשם.

עריקאת, בכיר הרשות הפלסטינית שפעמים רבות עודד טרור נגד ישראל והיה מאדריכלי הסכמי אוסלו בצד הערבי, פונה לבקשת הרשות הפלסטינית מביתו שביריחו לטיפול בהדסה עין כרם ברישולים, זאת לאור הידרדרות מצבו הרפואי. עריקאת, בן ה-65, מוגדר בקבוצת סיכון לנגיף הקורונה, זאת לאחר שעבר השתלת ריאות לפני שלוש שנים בארצות הברית.

פורום 'בוחרים בחיים' של משפחות השכולות, יחד עם ארגון 'תורת לחימה', פנו במכתב לראש הממשלה בנימין נתניהו ושר הבטחון בני גנץ, יחד עם השר לבטחון פנים אמיר אוחנה, בדרישה שלא להחזיר את גופתו של עריקאת. זאת על פי החלטת ממשלה שלא לשחרר גופות מחבלים.

"אנו פונים אליכם בדרישה שלא להחזיר את גופת המחבל סאיב עריקאת לידי משפחתו ולידי הרש"פ וזאת על פי החלטתכם שלא מחזירים גופות מחבלים עד להשבת הנעדרים", נכתב.

לקבלת עדכונים מהקול היהודי בווצאפ >> | הירשמו לניוזלטר שלנו >> | ​הורד את האפליקציה של הקול היהודי >>

במכתב פרטו נפגעי הטרור והמשפחתו השכולות: "עריקאת היה אחראי ישיר להעברת משכורות מחבלים, תמיכה במחבלים שרצחו ישראלים (לדוגמא, המחבלים שרצחו את האלוף במיל' והשר רחבעם זאבי), שיתוף פעולה עם הארגון האנטישמי BDS ועוד. עריקאת פעל רבות להעמיד את חיילי וקציני צה"ל ל"משפט" ב"בית הדין" בהאג על ביצוע כביכול של "פשעי מלחמה" בשיתוף פעולה מלא עם החמאס, ועוד עשרות דוגמאות".

"על כן", נכתב, "דינו כמחבל לכל דבר ויותר מכך, כך צריך להתיחס אליו ולא להחזיר את גופתו כל זמן שילדינו הנעדרים נמצאים בשבי החמאס. זאת אחריותכם הישירה למען חיילי צה''ל, למען אזרחי ישראל, ולמען המלחמה הבלתי מתפשרת כנגד שונאי ישראל ורוצחים לאומנים, שחובתכם כקברניטי מערכת הביטחון להוביל".

   | הפגנה מול המרכז הרפואי המטפל בעריקאת: "כל המרחם על אכזרים סופו להתאכזר לרחמנים"

מוקדם יותר אתמול הפגינו המשפחות השכולות, פורום בוחרים בחיים ופעילי 'אם תרצו', מול המרכז הרפואי הדסה  עין כרם בירושלים, במחאה על הטיפול שנמעניקה ישראל לעריקאת. 

דבורה גונן, אמו של דני גונן הי"ד, אמרה כי "אסור לנו להתבלבל. מימון טיפול רפואי למי שמצדיק רצח יהודים ופועל כנגד מדינת ישראל והעם היהודי הוא יריקה בפרצופם של אזרחי ישראל. כך צבר עריקאת  החביב על אירגוני החרם  וה-Bds את הונו הרב. אין כל הצדקה לקבל אותו בזרועות  פתוחות. כל המרחם על אכזרים סופו להתאכזר לרחמנים".

האלוף במילואים בועז קוקיא, אביו של החייל רון קוקיא הי"ד, אמר כי "נציגי פורום בוחרים בחיים מגיעים לבית החולים הדסה למחות על כך שנותנים טיפול למחבל עריקאת מראשי הרשות התומכת בטרור ע״י תשלום משכורות למחבלים. אותו מחבל תופס מיטה ועולה כסף על חשבונם של אזרחי ישראל בעודו הוא והבוס שלו מעודד לרצוח אותם. בהזדמנות זו אנו קוראים למערכת הבטחון לשנות את היחס הסלחני לטרור הפלסטיני, כמו לחדש הצו שגנץ הקפיא כבר שלוש פעמים,האוסר על בנקים להעביר משכורות למחבלים".

הרצל ומרב חג'ג', הוריה של שיר הי"ד, אמרו כי "אסור לממשלת ישראל להציל את חייו של אדם שמתגמל רצח של יהודים. מי שפועל להעמיד את חיילנו לבית דין הבינ"ל בהאג  לא יכול לזכות לשמירה על בריאות בחסות מדינת ישראל".

תגובות (1) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


1 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 15 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד