בע"ה י"ז אלול תשע"ט
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

סמוטריץ': בני גנץ תתבייש לך

סמוטריץ' הגיב להקלטה שפורסמה אמש: "גנץ תתבייש. למות בשדה הקרב הציונות הדתית יכולה, אבל לא להחזיק בתיקי החינוך והמשפטים?"

  • מערכת הקול-היהודי
  • ד' ניסן תשע"ט - 11:09 09/04/2019
גודל: א א א
 (הלל מאיר TPS)
(הלל מאיר TPS)

ח"כ ויו"ר האיחוד הלאומי בצלאל סמוטריץ' הצביע הבוקר יחד עם אשתו רויטל וילדיהם בקלפי בקדומים.

בצאתו מהקלפי מסר הצהרה והתייחס גם לפרסום הקלטת דבריו אמש וההתקפה מצד ראשי כחול לבן גנץ ולפיד: ״גנץ תתבייש. אנחנו קיצוניים? למות בשדה הקרב הציונות הדתית יכולה אבל לא להחזיק בתיקי החינוך והמשפטים?״ סמוטריץ לנתניהו: הציונות הדתית מספיק טובים כדי לבקש את קולם אבל לא טובים שתגבה אותם כששופכים את דמם? אף אחד לא יכפיש את פניה של התנועה היפה והאידאליסטית במדינת ישראל"

"מבלי להתייחס למה שנאמר בחדרי חדרים - תיקי החינוך והמשפטים שלנו. זה ברור לכולם. הם היו שלנו בקדנציה הזאת והם ישארו שלנו בעז״ה גם בקדנציה הבאה", אמר ח"כ סמוטריץ'.

סמוטריץ׳ פנה לראש הממשלה בעקבות תגובתו לפרסום ההקלטה ואמר: "אתה נמצא 10 שנים תחת מסע דה לגיטימציה שקרי ומסית. ממך לא ציפיתי ליישר קו עם ההסתה של השמאל כאשר היא מכוונת לבני הציונות הדתית. מי כמוך יודע את ערכם וכמה הם לא קיצוניים. מי כמוך יודע לבקש את קולם. האם הם מספיק טובים רק כדי להיות מתחת לאלונקה שלך אבל הם לא טובים כדי שתגבה אותם כששופכים את דמם?"

"ואתה מר גנץ? תתבייש לך. היית הרמטכל ופגשת את בני הציונות הדתית ביחידות העילית הטובות ביותר של צה״ל, נלחמים ומוסרים את חייהם. אתה לא מתבייש להשחיר אותם כך? אנחנו קיצוניים?
למות בשדה הקרב הם יכולים אבל להחזיק את תיק החינוך הם לא? להחזיק את תיק המשפטים הם לא? אף אחד לא יכפיש את פניה של התנועה היפה והאידאליסטית במדינת ישראל".

"אני אומר לבני הציונות הדתית לזקוף קומה. אם היא רוצה להיות גורם דומיננטי ומשפיע היא חייבת להיות חזקה בקלפי. לא להתפתות לזעקות הגעוולד של בנט. בנט עובר את אחוז החסימה בגדול אל דאגה. הציונות הדתית נמצאת במקום אחד בלבד וזה באיחוד מפלגות הימין"

תגובות (2) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


1 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 34 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד