בע"ה י"ט אלול תשע"ט
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close
בחירות:

המתח, הפייק, והמאבק על קולות הימין בשיאו

גל הכפשות הדדיות בניסיון לשתות כמה שיותר קולות מצביעים מגוש הימין נמצא הערב בשיאו - הקלטות סמוטריץ', חששות בנט, והודעות 'זהות'

  • מערכת הקול-היהודי
  • ג' ניסן תשע"ט - 22:39 08/04/2019
גודל: א א א
צילום: יח"צ, לע"מ, TPS
צילום: יח"צ, לע"מ, TPS

ערב הבחירות - הפייק ניוז, ההכפשות ההדדיות ומאבק האכזרי על קולות מצביעי הימין בשיאו.

הערב פורסמה בפרסום ראשון ב"המהדורה המרכזית" של חברת החדשות בקשת 12 הקלטת סמוטריץ' בכנס פעילים סגור.

בהקלטה נשמע בצלאל סמוטריץ' בכנס פעילים סגור אשר הגיעה לידי "החדשות" אומר את הדברים הבאים:  "חברים, אני לא חושב שאני מחדש לכם משהו, זה כבר התפרסם יותר מפעם אחת, היו לנו סיכומים מאוד ברורים עם נתניהו, שני תיקים בכירים.

לכולם ברור שהכוונה להשאיר בידיים שלנו את החינוך והמשפטים; זה גם לא, לא דרישה מוגזמת, זה שני תיקים שהיו שלנו, אני מזכיר, זה לא נפתלי בנט קיבלו אותם באופן אישי, תיקים שהיו שלנו, נשארים שלנו, זה הסיכום, אני מציע לא להיבהל מההכחשות של נתניהו, כל אחד ושיקולי הקמפיין שלו, זה בסדר גמור".

בתגובה להדלפה תקף סמוטריץ' ואמר כי: "הדברים נאמרו בשיחה פרטית שקיימתי עם פעילים. אחד מהם היה ככל הנראה שתול של השמאל שלא בוחל בשום שיטה כדי להפיל את שלטון הימין ולפגוע בציונות הדתית. 

היו לי שעות רבות של שיחות עם רה"מ בחודשים האחרונים ואין לי שום כוונה להתייחס למה שנאמר בחדרים הסגורים.

לאורך כל מערכת הבחירות הבהרנו שתיקי החינוך והמשפטים חייבים להשאר בידיים שלנו. הם שלנו בקדנציה האחרונה והם יישארו שלנו.

עצוב שנתניהו, שמתחנף לציונות הדתית כבר יומיים כדי לשתות לה את המנדטים, ושיודע גם על בשרו מהי הסתה שקרית ומגמתית, זורק את הציונות הדתית מתחת לגלגלי האוטובוס ומיישר קו עם מסע ההסתה של השמאל נגדה.

ניסיונות ההסתה השקריים של השמאל נועדו לעשות דה לגיטימציה ולהשחיר את פניה של הציונות הדתית והימין האמיתי והם ונתניהו יקבלו מחר תשובה ברורה - בקלפי".

   | בימין החדש חוששים

שר החינוך ויו"ר 'הימין החדש' מביע אף הוא את דאגתו למפלגתו ובראיון לערוץ 7 פחות מיממה טרם פתיחת הקלפיות סיפר בנט על ההיערכות והמאמצים להעיר את השטח.

"תמונת המצב לא פשוטה. גוש הימין עומד על 67 מנדטים, אבל הגעוואלד של נתניהו דווקא על 'הימין החדש' עלול לפגוע בנו מאוד. לא ברור לי עד הסוף למה הוא מסמן דווקא את איילת שקד ואותי, כי זה בסוף יסכן את כל הגוש", בנט אמר כי הפגיעה במפלגתו יכולה להביא לכך שאיילת שקד, שרת המשפטים הטובה בתולדות מדינת ישראל, כהגדרתו, לא תהיה עוד שרת משפטים.

   | בן גביר נגד פייגלין

כמו כן הערב מועמד איחוד מפלגות הימין איתמר בן גביר הגיב היום לקריאה שפרסם יו"ר מפלגת זהות משה פייגלין לתומכיו. פייגלין כתב מוקדם יותר היום כי: "הבקשה שלי אליכם.. שהבנתם את השינוי האפשרי, אל תכנעו לספינים של הרגע האחרון".

בן גביר השיב לפייגלין: "הספין המרכזי כאן הוא של פייגלין שמוכר לכל אחד את מה שהוא רוצה לשמוע. בעלונים בבתי הכנסת הוא מציג את זהות כמפלגת ימין, ובתקשורת הכללית הוא קורץ לפעילי מרץ".

בו גביר מוסיף: "קשה להתעלם מהדעות העקביות של חברי מפלגת זהות שנעשה מאמץ רב להסתיר אותן במשך כל הקמפיין. כך לדוגמא רונית דרור שהצביעה כל חייה למפלגת העבודה שכתבה בעבר כי נתניהו ואשתו הם 'זוג משוגעים' ובדף הפייסבוק שלה התבטאויות רבות התומכות בארגוני שמאל קיצוני ובתכנית השלום עם הפלסטינית".

בן גביר ממשיך: "כדאי להזכיר גם את חבר רשימת זהות רון צפריר, גם הוא ממפלגת העבודה שכתב בשעתו על מתווה עמונה כי ממשלת ישראל קיימה 21 ישיבות על עמונה וישיבה אחת בלבד על דו"ח העוני והעבירה 130 מיליון שקלים למתווה עמונה "על חשבון" 161 מיליון שקלים בתקציבי הבריאות החינוך והרווחה. צפריר גם כתב שהוא מרגיש שהוא מאבד את זכויותיו "במדינת הימין הדורסני" ולטענתו הימין והדתיים גונבים את הקופה הציבורית".

בן גביר סיים בקריאה למצביעי זהות לחשוב פעם נוספת על השלכת תמיכתם במפלגת זהות: "מי ערב לנו שחברי רשימת זהות יעמדו לימין ההתיישבות ביום שאחרי הבחירות? למה שיוצאי מפלגת העבודה יתהפכו לפתע ויצביעו נגד התכנית של טראמפ?"

 

תגובות (1) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


1 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 25 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד