בע"ה י' תשרי תשפ"א
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

ערבים כרתו עשרות גפנים ודובדבנים בכרמי כפר עציון

תושבי כפר עציון גילו כי עשרות גפנים נכרתו בכרמי הקיבוץ ככל הנראה על ידי ערבים מהכפר בית אומר. עצי דובדבן בוגרים נעקרו. עקבות התגלו במקום

  • מערכת הקול-היהודי
  • י"ב אדר תשע"ט - 10:14 17/02/2019
גודל: א א א
הפגיעה בכרם  (צילום: בטחון כפר עציון)
הפגיעה בכרם (צילום: בטחון כפר עציון)

 

ערבים גרמו נזק כבד לכרמים ולמטע הדובדבנים של קיבוץ כפר עציון.

תושבים מהקיבוץ שהגיעו הבוקר (א') לכרמים גילו כי עשרות עצים נכרתו במקום, ככל הנראה על ידי ערבים מהכפר בית אומר הסמוך. התושבים הזעיקו את המשטרה אשר הגיעה למקום אספה ממצאים ופתחה בחקירת האירוע.

יצויין כי זו איננה הפעם הראשונה בה פוגעים ערבים בחקלאי כפר עציון. במהלך השנה האחרונה אירוע במקום מספר אירועי פשיעה חקלאית ובחלק מהמקרים אף ריססו הערבים על סלעים במטע צלבי קרס.

בקיץ האחרון בעונת הדובדבנים אירעה סדרת פגיעות במטעי הכפר על ידי ערבים מהאיזור.

באחד מהם, במהלך סיור במטע הדובדבנים של הקיבוץ גילו בנקודה מסויימת קרע בגדר. לאחר חיפוש קצר במטע גילו התושבים כי במקום התבצעה גניבת ענק. לאחר מעקב קצר התגלה במקום סמוך גם סמל צלב קרס שרוסס על ידי הגנבים הערבים.

ירון רוזנטל, תושב כפר עציון ומנהל בית ספר שדה כפר עציון כתב בעמוד הפייסבוק לאחר האירוע כי "בסיור שקיימנו היום במטע הדובדבנים של הקיבוץ גילינו גניבת ענק של פירות, חיתוך גדר ועוד דרישת שלום שמעידה שלא מדובר בגניבה רגילה אלא בטרור חקלאי.

אחרי שאיתרנו את הפרצה בגדר זיהינו דובדבנים שנפלו לגנבים, שקית ניילון שנקרעה להם בעת שחצו את הגדר, ועוד גביע מוצר חלב. הלכנו על העקבות ומצאנו את הנתיב שדרכו בוצעה גניבת הענק. בהמשך הדרך מצאנו גם צלב קרס מרוסס בשחור על אבן לצד הדרך", תיאר.

רוזנטל הוסיף אז כי כי על פי הערכות חברי המשק מדובר בגניבה של כ 25% מהיבול.

"לדעתי זה לא צריך להיות עניין של כפר עציון. המוסדות (צבא, משטרה, מועצה אזורית ועוד) צריכים להחליט שלא מאפשרים לזה לקרות ולהקצות לכך משאבים. חקלאות זה לא רק מקור פרנסה אלא בעיקר הקשר שלנו לאדמה" סיים רוזנטל.

 

תגובות (0) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 22 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד