בע"ה כ"ד שבט תשפ"ב
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

הטרור החקלאי בגוש עציון: גניבת ענק וצלב קרס

בכפר עציון גילו במהלך השבת כי ערבים פרצו למטעי הדובדבנים של הקיבוץ, גנבו רבע מהיבול וריססו צלב קרס - תמונות

  • דוד אור שחר
  • ט"ו אייר תשע"ח - 08:15 30/04/2018
גודל: א א א
הפריצה למטע (ירון רוזנטל)
הפריצה למטע (ירון רוזנטל)

הטרור החקלאי מרים ראש פעם נוספת בגוש עציון.

תושבים מקיבוץ כפר עציון שערכו במהלך השבת סיור במטע בדובדבנים של הקיבוץ גילו בנקודה מסויימת קרע בגדר. לאחר חיפוש קצר במטע גילו התושבים כי במקום התבצעה גניבת ענק. לאחר מעקב קצר התגלה במקום סמוך גם סמל צלב קרס שרוסס על ידי הגנבים הערבים.

ירון רוזנטל, תושב כפר עציון ומנהל בית ספר שדה כפר עציון כתב בעמוד הפייסבוק שלו כי "בסיור שקיימנו היום במטע הדובדבנים של הקיבוץ גילינו גניבת ענק של פירות, חיתוך גדר ועוד דרישת שלום שמעידה שלא מדובר בגניבה רגילה אלא בטרור חקלאי".

"אחרי שאיתרנו את הפרצה בגדר זיהינו דובדבנים שנפלו לגנבים, שקית ניילון שנקרעה להם בעת שחצו את הגדר, ועוד גביע מוצר חלב. הלכנו על העקבות ומצאנו את הנתיב שדרכו בוצעה גניבת הענק. בהמשך הדרך מצאנו גם צלב קרס מרוסס בשחור על אבן לצד הדרך", תיאר.

עוד בנושא:


צילום: ירון רוזנטל

רוזנטל מוסיף ואומר כי על פי הערכות חברי המשק מדובר בגניבה של כ 25% מהיבול.

"לדעתי זה לא צריך להיות עניין של כפר עציון. המוסדות (צבא, משטרה, מועצה אזורית ועוד) צריכים להחליט שלא מאפשרים לזה לקרות ולהקצות לכך משאבים. חקלאות זה לא רק מקור פרנסה אלא בעיקר הקשר שלנו לאדמה" סיים רוזנטל.

קבוצות מתנדבים לשמירה במטעי הגוש

בשבוע שעבר פורסם בקול היהודי כי בעקבות התרבות מקרי הגניבה והפשיעה החקלאית באיזור גוש עציון החליטו התושבים להקים מערך סיור אובטחה עצמאי למניעה אירועי טרור חקלאי.

בפוסט שפרסם בתחילת השבוע שעבר ירון רוזנטל תיאר רוזנטל מקרה גניבה במטעי הקיבוץ, במסגרתו צעירים ערבים מבית אומר תקפו קבוצת פועלים ערבים מנחלין שעבדה בקטיף במטעי כפר עציון, הכו אותם וגנבו מספר ארגזים עם פירות.

"כל זה קורה באוכף המוכתר, ממש בלב גוש עציון. אגב בשנה שעברה כשהמשטרה תפסה את גנבי דובדבנים, הם טענו שמדובר בילדים ושחררו אותם", סיפר רוזנטל.

רוזנטל המשיך ופנה לציבור: "אז מה אתם יכולים לעשות? 1. אם אתם רואים דוכנים עם דובדנים, לאורך כביש 60 או בכל מקום אחר אל תקנו כי 99% שמדובר בפרי גנוב. 2. אם אתם רוצים להתנדב לשמור פנו אלינו".

תגובות (1) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


14 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 71 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד