בע"ה כ"ג אב תש"פ
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

הטרור החקלאי: ערבים כרתו 150 גפנים בבקעת הירדן

ערבים כרתו כ-150 גפנים בבקעת הירדן. החקלאי: "זה אך ורק ממניע לאומני". בגוש עציון מגייסים מתנדבים לשמירה מפני כנופיות הגנבים הערבים

  • דוד אור שחר
  • י' אייר תשע"ח - 13:07 25/04/2018
גודל: א א א

ערבים כרתו הלילה כ-150 גפנים בכרם של חקלאי תושב מושב תומר בבקעת הירדן. הנזק המוערך הוא כ-15 אלף שקלים מדי שנה, עד לצמיחת העצים מחדש.

בסרטון שצילם החקלאי, יוסי קרישנברג, המשמש גם כרכז הביטחון של המושב, הוא מתאר כי ''הפועל שלי הגיע בבוקר וראה את הנזק העצום שנעשה לכרם, כשהגעתי חשכו עיניי. מבחינתי זה פיגוע לאומני לכל דבר, הם בחרו לפעול נגדי כי אני נציג המערכת הביטחונית ורכז הביטחון של הישוב".

דוד אלחייני, ראש המעצה האיזורית בקעת הירדן אמר: "בשנה האחרונה נמצאים חקלאי הבקעה תחת מתקפת טרור לכל עניין ודבר. מעשי חבלה אלו הם בעלי אופי לאומני ברור ומטרתם לפגוע בהתיישבות העובדת בבקעה - ובישראל בכלל. במועצה האזורית בקעת הירדן כבר הוקם חמ"ל מיוחד לנושא, ואף נפרשו מצלמות ביטחון ברחבי המועצה, ולכן אני בטוח שנגיע למבצעי הפשע הלילה, אך לא די בכך.

''אנחנו דורשים כי הקמת בסיס המתנדבים המתוכנן של מג"ב באזור תאושר לאלתר, כצעד שיחזק את ביטחון התושבים ויבהיר למפגעים: דרככם לא תצלח".

גוש עציון: מגייסים מתנדבים לשמירה נגד כנופיות הערבים

בתוך כך, בעקבות התרבות מקרי גניבת תוצרת המטעים של קיבוץ כפר עציון בגוש עציון, ובפרט הגודגדנים הגדלים באזור אוכף המוכתר בין כפר עציון לחירבת ספא ובית אומר, התושבים  החלו בגיוס קבוצות שמירה אזרחיות. חברי הקבוצה יערכו סיורי שמירה ויאבטחו את המטעים והציוד החקלאי בגוש.

בפוסט שפרסם בתחילת השבוע ירון רוזנטל מנהל בית ספר שדה כפר עציון תיאר רוזנטל מקרה גניבה נוסף, במסגרתו צעירים ערבים מבית אומר תקפו קבוצת פועלים ערבים מנחלין שעבדה בקטיף במטעי כפר עציון, הכו אותם וגנבו מספר ארגזים עם פירות.

"כל זה קורה באוכף המוכתר, ממש בלב גוש עציון. אגב בשנה שעברה כשהמשטרה תפסה את גנבי דובדבנים, הם טענו שמדובר בילדים ושחררו אותם", סיפר רוזנטל.

רוזנטל המשיך ופנה לציבור: "אז מה אתם יכולים לעשות? 1. אם אתם רואים דוכנים עם דובדנים, לאורך כביש 60 או בכל מקום אחר אל תקנו כי 99% שמדובר בפרי גנוב. 2. אם אתם רוצים להתנדב לשמור פנו אלינו".

תגובות (0) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 8 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד