בע"ה כ"ה אב תשפ"א
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

ערבי שהתחזה לרופא והעניק טיפולים נעצר ושוחרר

ערבי ממזרח ירושלים נעצר לאחר שהתחזה לרופא והעניק טיפולים ומרשמי תרופות ללקוחות. הוא שוחרר ע"י בימ"ש לאחר חקירה

  • מערכת הקול-היהודי
  • א' תמוז תשע"ט - 11:15 04/07/2019
גודל: א א א
אילוסטרציה
אילוסטרציה

נעצר ערבי תושב מזרח ירושלים החשוד כי עבד במרפאה מקומית ונתן תרופות ומרשמים לחולים תוך שהוא מתחזה וכלל אינו רופא.

כפי שעולה מהחקירה, החשוד מפעיל מרפאה פרטית בעין אלוזה שבמזרח ירושלים, בה הוא מקבל מטופלים תוך שמתחזה לרופא מוסמך בישראל, מעניק להם טיפולים שונים בהם עפ"י החשד גם טיפולים אסתטיים ורושם להם תרופות במרשם רופא בלבד. כל זאת תוך שעפ"י החשד חותם בשמו של רופא אחר מוסמך, העובד במרפאה.

הוא נעצר ע"י חוקרי המשטרה לחקירה בחשד לעבירת התחזות, קבלת דבר במרמה ועיסוק שלא כדין ברפואה. אמש הוא הובא בפני בית המשפט שזה שחרר אותו בתנאי הרחקה.

תופעת ההתחזות איננה תופעה חדשה בעולם הרפואה, בפרט בקרב ערבים אזרחי ישראל. בחורף האחרון עצרה המשטרה 40 רופאים, סטאז'רים ורוקחים ערבים שהציגו בפני משרד הבריאות תעודות סיום לימודי רפואה ורוקחות ("DIPLOMA") מאוניברסיטאות בארמניה כאשר בפועל הם למדו שם פרק זמן קצר מבלי שסיימו את תקופת הלימודים הנדרשת.

עוד בנושא:

בלעדי: גורם רפואי בכיר "פותח את הפה"

עשרות רופאים ורוקחים ערבים קיבלו רישיון במרמה

כך ישראל מממנת סיוע לעזה במיליוני שקלים

במשטרה אומרים כי על בסיס תרמית זו קיבלו החשודים רישיון לעסוק במקצועות רפואה בארץ. במשטרה אמרו עוד כי מקרה זה חמור שבעתיים מכיוון שמדובר במקצועות בהם קיים פוטנציאל לנזקי גוף ועד חשש לחיי אדם.

החקירה החלה בעקבות פנייה של משרד הבריאות למשטרת ישראל לחקור תלונה אנונימית שהוגשה אליהם בנושא, אולם גם מבקר המדינה פנה למשטרה בבקשה לחקור את הנושא.

הדברים פורטו בדו"ח מבקר המדינה בנוגע להענקת רישיונות ללומדים רפואה ורוקחות בחו"ל, בפרט בארצות מזרח אירופה, שם גילה המבקר ליקויים חמורים.

במספר מקרים התגלה קשר בין הרופאים לעולם הפלילי ולמעשי טרור. במקרה אחד, במהלך מעצר של חשוד תושב טירה שהציג את עצמו כרופא כללי -  אביו של החשוד נתפס נמלט מהמקום כשהוא מחזיק ברשותו 2 נשקים האחד מסוג קלצ'ניקוב והשני מסוג קרלו.

במקרה אחר החשוד רופא שיניים בעל מרפאה עצמאית ריצה בעבר עונש מאסר בפועל בגין עבירות ביטחוניות.

תגובות (0) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 24 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד