בע"ה ב' אדר תש"פ
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

פולין מחוקקת: אסור להטיל על המדינה אחריות לפשעי הנאצים

החוק החדש, שנחקק ביום השואה הבינלאומי, עורר סערה בישראל. "אף חוק לא ישנה את ההיסטוריה"

  • י"א שבט תשע"ח - 19:02 27/01/2018
גודל: א א א

הפרלמנט בפולין אישר אתמול (שישי) חוק האוסר לכלי תקשורת ולאנשים פרטיים, ברחבי העולם, להטיל אחריות על המדינה לפשעי הנאצים שבוצעו בשטחה במהלך מלחמת העולם השנייה. העונש על החוק צפוי להגיע עד לשלוש שנות מאסר בפועל, בגין רמיזה כי לפולין אחריות לפשעי השואה.

החוק, שעבר ברוב גדול ביום הזיכרון הבינלאומי לשואה, זקוק עוד לאישור של הסנאט ולאחר מכן לחתימתו של נשיא המדינה אנדז'יי דודה. בין היתר, החוק החדש אוסר לומר את הביטוי "מחנות השמדה פולניים" ומגדיר את הכחשת רצח של מאה אלף פולניים בידי מיליציה אוקראינית כבלתי חוקית. סעיף בחוק מחריג פעילות אמנותית או מדעית, במקרים מסוימים.

 |  "פולין הייתה שותפה לשואה"

בישראל הגיבו בחריפות להצעת החוק. ממשרד החוץ נמסר בתגובה, כי "ישראל מתנגדת להצעת החוק ומבקשת מממשלת פולין לתקנה, לפני המשך קידום החקיקה. שום חוק לא יכול לשנות את האמת ההיסטורית ואין שום מקום לחנך את משפחות ניצולי השואה, שחיות כל יום את זכרון יקיריהם שנספו בתופת".

ח"כ יאיר לפיד כתב בחשבון הטוויטר שלו כי החוק החדש "מנסה להכחיש את מעורבותם של אזרחים פולנים רבים בשואה". עוד הוסיף וכתב, כי  "אף חוק פולני לא ישנה את ההיסטוריה, פולין הייתה שותפה לשואה. מאות אלפי יהודים נרצחו על אדמתה מבלי לפגוש קצין גרמני אחד".

תגובות (1) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 29 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד