בע"ה י"ט תמוז תש"פ
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

פעיל שמאל נאם באיראן ויצא מישראל ללא חקירה

מיקו פלד, בכיר בארגוני החרם הרצה בפני משמרות המהפכה באיראן ולא נחקר בישראל למרות הגשת תלונה על ידי 'עד כאן'

  • יח"צ
  • י' כסלו תשע"ט - 10:45 18/11/2018
גודל: א א א
פעילי שמאל. ארכיון (שירה הרשקופ/TPS)
פעילי שמאל. ארכיון (שירה הרשקופ/TPS)

מיקו פלד, בכיר בארגון הBDS ומשתתף בהפגנות ימי שישי של ארגון 'אנרכיסטים נגד הגדר' הרצה בקיץ האחרון בפני משמרות המהפכה באיראן.

בכתבות שונות שפרסם פלד בחודשים מאי ויוני, תיאר בפירוט את מסעו לאיראן ואת הרצאותיו. בנוסף, פלד גם השתתף בהפגנות ימי שישי שמאורגנות על ידי ארגון 'אנרכיסטים נגד הגדר', ותועד מאיים על חיילי צה"ל ברצח.

לפי נתונים שהגיעו לידי ארגון 'עד כאן', פלד שהה בישראל לאחר הרצאותיו באיראן ובחודש אוגוסט אף הרצה בבית צאחור. ארגון 'עד כאן' שלח מכתב ליועמ"ש מנדלבליט בבקשה לעצור את פלד ולחקור אותו על מעשיו, בטרם יצא שוב מהארץ.

במכתב התלונה ששלח ארגון עד כאן ליועמ"ש מנדלבליט בתאריך הלועזי 24 לאוגוסט, מתואר כי ב29 למאי פרסם פלד כתבה על נסיעתו לאיראן. מכתבתו עולה כי מטרת הנסיעה הייתה קשורה לנושא הגרעין האיראני ולביטול הסכם הגרעין עם איראן על ידי הנשיא טראמפ. עוד פורט בתלונה כי בכתבה נוספת שפרסם פלד ב4 ליוני, תיאר את פגישתו עם נציגים וצוערים במשמרות המהפכה. הוא כותב כי הציג עצמו בפניהם כישראלי, כחייל צה"ל לשעבר וכבנו של אלוף בצה"ל.

ארגון עד כאן תיאר בתלונה את הדברים "מעשיו של פלד כפי שתוארו על ידו עולים בבירור כדי עבירת מגע עם סוכן חוץ". עוד נכתב בתלונה כי "הדעת נותנת כי ישנם פרטים נוספים מפגישותיו של פלד עם נציגי משמרות המהפכה שלא פורסמו על ידו".

מנכ"ל עד כאן בתגובה להתנהלות המערכת

בתלונה התייחסו ארגון עד כאן גם לסרטון שפרסם פלד בחשבון הפייסבוק שלו בתאריך 28 למאי, בו הוא מתועד מאיים על כוחות הביטחון בכפר נבי סאלח, שבמידה ו'יגעו' בנערה עאהד תמימי הוא יהרוג אותם.

בתיעוד נראים פלד ותמימי מתעמתים עם כוחות הביטחון המנסים לעכבם, ופלד חוזר ואומר שוב ושוב "מי שיגע בילדה (עאהד תמימי) אני אהרוג אותו, אני משוגע, מי שיגע בילדה אני אהרוג אותו". בתלונה צוין כי פלד אף כתב את הדברים במפורש בחשבון הפייסבוק שלו באותו היום, על מנת להמחיש את רצינות איומיו.

מכתב התלונה מסתיים בבקשה לעצור את פלד ולחקור אותו בטרם יצא מישראל, משום שלפי המידע שהיה בידי עד כאן פלד התעתד לצאת מישראל על מנת להשתתף בכנס בפלורידה שנערך ב8 לספטמבר.

למרות הפנייה ליועמ"ש, פלד יצא מהארץ ללא עיכוב כלשהו. משטרת ישראל טענה כי על שירות הביטחון הכללי הייתה מוטלת האחריות לידע בדבר הימצאותו של פלד בארץ, ואילו השב"כ טען כי על המשטרה לבדוק את האנשים הנכנסים לארץ. מכתב התשובה מהיועמ"ש הגיע לאחר חודש וחצי, ובו נכתב כי "פנייתך הועברה לטיפול המשנה לפרקליט המדינה – תפקידים מיוחדים".

גלעד אך מנכ"ל עד כאן מסר "העובדה שפעיל בכיר בארגונים האנרכיסטים בישראל נוסע לאיראן לפגישה עם משמרות המהפכה, חוזר לארץ, מאיים ברצח על חיילים בכפר נבי סאלח ועוד מעלה את זה לפייסבוק, זה אומר דרשני. הגיע הזמן שמערכת האכיפה בישראל תיתן גיבוי לחיילים בשטח, ותטפל בתופעות האלה ביד קשה".

 

תגובות (0) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 10 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד