בע"ה י"ח אדר ב תשע"ט
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

צפו: חוליית גנבי רכב ערבים נתפסת לאחר מרדף

כנופיית גנבי רכב חלקם ערבים אזרחי ישראל וחלקם ערבים מ'הרשות' נתפסה במבצע משטרתי ענק לאחר מספר רב של רכבים שהצליחו לגנוב

  • מערכת הקול-היהודי
  • כ"ג טבת תשע"ט - 21:07 31/12/2018
גודל: א א א

נחשפה כנופיית עבריינים ערבים שעסקו בגניבת כלי רכב והברחתם לאיזור יהודה ושומרון.

חוקרי ימ"ר ארז של מג"ב ביחלו בחקירה אחר כנופיה של  גנבי רכב, ערבים תושבי נצרת, יפיע ואעבלין וערבים אחרים תושבי יהודה ושומרון. חברי החוליות השונות פעלו בצורה מאורגנת על מנת לגנוב רכבים באיזור הצפון ולהבריחם לשטחי יהודה ושומרון.

את הכנופייה הרכיבו שלוש חוליות.

"חולית נצרת/אעבלין" אשר תפקידה היה להיות בקשר עם חוליית ערבים מיהודה ושומרון, לאתר רכבים אותם ניתן לפרוץ, להכניס לשטח שב"חים אשר יבצעו את הפריצה, ולהעביר אותם לחוליית יפיע. הגנבים הערבים היו פורצים לרכב באמצעות ניפוץ חלון הנהג בעזרת חפץ חד אותו הצמידו לחלון, היו מפרקים את מנגנון ההנעה, מרכיבים מנגנון חליפי, מניעים ונוסעים איתו לשטחי יהודה ושומרון, בד"כ לאיזור בנימין כאשר מחברי החוליה נוהג ברכב. 

"חוליית יפיע" - תפקיד החוליה היה לקבל את הרכבים הגנובים מחוליית נצרת/אעבלין ולהכניס אותם לשטחי A דרך אחד מהמעברים שם חברי החוליה היו מוסרים את הרכבים הגנובים לחולית השטחים.
 
"חוליית השטחים" - החוליה הייתה מקבלת לידיה את הרכבים ומעלימים אותם כך שהסיכויים למציאת הרכבים הגנובים הייתה כמעט בלתי אפשרית.

בתאריך א' בטבת במבצע משטרתי גדול נעצרו חברי הכנופיה לאחר שגנבו רכב מקיבוץ גניגר, וניסו להעביר אותו במחסום ריחן אך לאחר שהבינו כי כוחות משטרה נמצאים שם שינו את תוכניתם ונסעו למעבר בזק.

כוחות המשטרה עקבו אחריהם ובזמן שהם ניסו להעביר את הרכב שנגנב סמוך למחסום בזק נעצרו חברי חוליית יפיע.

 במקביל כוח משטרה נכנס לכפר ברדלה שבבקעה ושם עצרו את חברי 'חוליית השטחים' אשר חיכו לחבריהם. בנוסף כוח משטרה נסע אחרי 'חוליית נצרת אעבלין' ולבסוף עצרו אותם סמוך לאום אל פחם. 

אמש פרסמה המשטרה את הפרשייה והודיעה כי כתב אישום הוגש נגדם וככל הנראה מעצרם יוארך עד לתום ההליכים המשפטיים נגדם.

תגובות (0) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


2 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 34 מהשבוע האחרון