בע"ה ז' חשון תשפ"א
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

קצין משטרה שהכה מפגין חרדי חוייב לשלם פיצוי כספי

ארגון צדק ליווה את המפגין ועו"ד בן גביר גויס לנהל את התיק: על הקצין שנהג באלימות הוטלו שעות לתועלת הציבור וכן פיצוי כספי למותקף ושכר טרחת עו"ד.

  • יח"צ
  • ד' אלול תש"פ - 10:14 24/08/2020
גודל: א א א
ארכיון. למצולמים אין קשר למקרה המובא בכתבה (הלל מאיר TPS)
ארכיון. למצולמים אין קשר למקרה המובא בכתבה (הלל מאיר TPS)

בית משפט השלום בירושלים קבע היום כי קצין המשטרה עידו קציר ישלם 15,000 ש"ח פיצויים, יחד עם שכר טירחת עו"ד בסך 6,000 ש"ח, למפגין חרדי אותו הכה מספר פעמים.

האירוע התרחש לפני כשלוש שנים, (ינואר 2017 למניינם). במהלך הפגנה, חשב קציר כי צעיר חרדי מקלל שוטר, לקח אותו הצידה ושם הכה אותו פעמיים בשתי סטירות בלחייו.

הצעיר החרדי הגיש תלונה במח"ש (המחלקה לחקירות שוטרים), אולם הקצין קציר הכחיש כי פגע בצעיר. בהמשך, שכר הצעיר את שירותיו של עו"ד איתמר בן גביר ומח"ש הגישה כתב אישו םנגד הקצין המכה.

במהלך ניהול המשפט, הודה קציר במיוחס לו ובית המשפט הטיל עליו עונש לש עבודות לתועלת הציבר.

בנוסף, הגיש הצעיר תביעה אזרחית נגד קצין המשטרה שנהג באלימות. הקצין קציר טען כי המשטרה היא שצריכה לשלם את הנזק, אולם בית משפט השלום בירושלים קיבל השבוע את טענות התובע וקבע כי לקציר יש אחריות מלאה במאחה אחוזים על המיוחס לו. כמו כן השופט קבע כי לא הוכח שהשוטר היה  בסערת רגשות, הוא באופן עצמאי ולא ניתן לצפות משוטרים זוטרים שהיו מונעים את מעשיו. 

בית המשפט קבע כי אמנם לצעיר החרדי לא נגרם, נזק אך קיבל טענות עו"ד בן גביר כי עצם סטירות הלחי ועוצמתן גרמו לנזק לא ממוני וחייב הקצין בסך של 15,000שח ועוד שכר טרחת עורך דין על סך של 6,000 ש"ח. 

עו"ד בן גביר בתגובה: "ידע כל שוטר אפילו אם הוא קצין כי אם ירביץ ישלם מכיסו. זה דבר טרוויאלי ופשוט אך לצערי  המשטרה לא פעם משלמת מכיס הציבור. טוב עשה בית המשפט שקיבל עמדתנו ולפיה הקצין השתולל היכה וצריך לשלם מכיסו.

מארגון 'בצדק' שליווה את המפגין ושכר את שירותיו של בן גביר לניהול התיק, נמסר כי "ארגון צדק לא יוותר, וימשיך לתבוע על כל פעילות משטרתי הנוגד את החוק מול הציבור החרדי השומר על זכויותיה מצוותיה, הן באלימות והן בפריצת דלתות ומעצרי שווא".

תגובות (0) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 23 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד