בע"ה כ' אב תש"פ
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

ראשי הרשויות בדרום תוקפים את השר הנגבי

ראשי הרשויות והמועצות בדרום תקפו בחריפות את צחי הנגבי על דבריו: "צחי תתבייש לך, כנראה ששכחת מי שלח אותך לכנסת ולממשלה"

  • מערכת הקול-היהודי
  • ז' כסלו תשע"ט - 13:39 15/11/2018
גודל: א א א
מחאת תושבי הדרום. ארכיון  (צילום: דניאל גילו/TPS)
מחאת תושבי הדרום. ארכיון (צילום: דניאל גילו/TPS)

דבריו של השר לשיתוף פעולה איזורי צחי הנגבי ממשיכים לעורר סערה במערכת הפוליטית וראשי הרשויות השונות שבשבוע האחרון ספגו את מטחי הטילים מעזה תוקפים אותו פה אחד.

 

בראיון שמסר הבוקר לרדיו גל"צ אמר השר כי:  "לחמאס הייתה עילה לתקוף. הם הגיבו בצורה מדודה ותקפו את העוטף. מה שאומרים תושבי הדרום לא זניח בעיניי. אבל יש הבדל בין בירתה הכלכלית של ישראל ונתב"ג עם כל המשמעויות העצומות של כך. כשזה יקרה תשאלו אותי למה אתם לא מונעים מתל אביב להיות מושבתת", אמר השר.

ראש המועצה האיזורית אשכול גדי ירקוני אמר הבוקר לאחר פרסום דברי הנגבי כי: "יצא המרצע מן השק של ממשלת ישראל. עוטף עזה מחוץ ל׳מדינת ישראל׳. בבוקר בו תושבי עוטף עזה עדיין מלקקים את פצעיהם ומנסים לחזור לשגרה מינימלית אחרי 500 טילים שנורו לעברם ביממה אחת, אנו נאלצים לשמוע את דברי העלבון משר בכיר בממשלת ישראל.

לא זכור לי מתי לאחרנה ביקר השר הנגבי באשכול. לא זכור לי מתי נפגש איתנו או עם תושבים ושמע אותם ישירות. אני מזמין אותו להגיע לכאן ולשמוע את התושבים, להגיע לקבלת שבת בקיבוץ כרם שלום ולראות במו עיניו כיצד מקבלים את השבת בישוב במדינת ישראל שהוא סמל ומופת של הציונות. אוי לנו שהאיש האמון על הפיתוח האזורי מחזיק בדעה כזו. מצפה מראש הממשלה לקרוא את שריו לסדר", אמר ירקוני.

גם ראש המועצה האזורית שדות נגב, בשטחה נפגע אוטובוס החיילים מטיל קורנט, תמיר עידאן גינה בחריפות את דבריו של השר הנגבי: "שר בממשלה, חבר הקבינט הביטחוני, המבדיל בין דם לדם, בין תושבי שדות נגב ואשקלון ושדרות, שחייהם, בעיניו הפקר, לבין תושבי מרכז הארץ, שחייהם יקרים, איננו כשיר לשבת בקבינט ולקבל החלטות.

השר צחי הנגבי הפגין בדבריו בראיון לגלי צהל אטימות ואדישות לגורלם ולסבלם של תושבי הדרום. מי שמגדיר  ירי של מאות רקטות ליישובים אזרחיים כ"תגובה מדודה" איננו יכול עוד לשבת בקבינט הביטחוני הקובע כיצד יגיב צהל לאותו ירי. 
מי שאיננו מכיר ביישובי העוטף כחלק ממדינת ישראל, איננו ראוי לכהן כשר בממשלת ישראל".

ראש עיריית שדרות אלון דוידי אמר: "צחי תתבייש לך, כנראה ששכחת מי שלח אותך לכנסת ולממשלה. אלו הם תושבי שדרות והדרום ולא תושבי תל אביב. אני קורא לך לחזור בך מאמירתך שלחלוטין אינה משקפת את עמדת חבריך לליכוד".

גם ראש העיר אשקלון בשטחה נפגעו שלושה בתים במתקפת הטילים ונפצעו עשרות תקף את דברי השר.

"אני מגנה בכל תוקף את אמירתו השערורייתית של השר לשיתוף פעולה אזורי, צחי הנגבי. האבק עוד לא שכך מהריסות הבתים בעיר, כתוצאה ממתקפת הירי חסרת התקדים שידעה אשקלון בפרק זמן כה קצר, וכבר השר הנגבי פוגע פגיעה נוספת בחוסנם ובעמידתם האיתנה של התושבים, פגיעה אנושה לא פחות מהנזק שגורמים ארגוני הטרור בעזה. אני רואה בעצם ההבחנה, חסרת ההיגיון, בין תושבי עוטף עזה והדרום לבין תושבי המרכז, תקיעת סכין בגבם של התושבים ומוטב יעשה השר אם יחזור בו בהקדם מדבריו הקשים".

תגובות (0) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 14 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד