בע"ה א' תשרי תשפ"א
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

רוקח בדואי השמיד תרופות במליוני שקלים כי לא קודם בתפקידו

בדואי תושב כסייפה ששימש כרוקח השמיד תרופות מצילות חיים במשך כשנה העולות לסך של מליוני שקלים מכיוון שלא קודם בתפקידו

  • מערכת הקול-היהודי
  • י"ט תמוז תשע"ט - 10:36 22/07/2019
גודל: א א א
אילוסטרציה
אילוסטרציה

בית המשפט המחוזי בבאר שבע אישר ביום חמישי האחרון עונש מגוחך לרוקח בדואי אשר השמיד במכוון תרופות מצילות חיים העולות לסכום של מליוני שקלים.

הרוקח, איימן אלעמור בן 38 מהכפר כסייפה, השמיד תרופות שייועדו לחולי סרטן, סוכרת ולחץ דם.

הורידו עכשיו את אפליקציית הקול היהודי לאנדרואיד >>

על פי מידע שפורסם באתר ynet הוא נאשם תחילה בגניבה בידי עובד ציבור, קבלת דבר במרמה בנסיבות מחמירות ודרישות כוזבות של עובד ציבור. במסגרת ההסדר, אלעמור הורשע לבסוף בעבירה של היזק בזדון והעבירות שיוחסו לו בכתב האישום המקורי נמחקו. הפרקליטות תעתור לעונש של שנת מאסר בפועל ושל פיצויים בסך 140 אלף שקלים.

בכתב האישום המקורי שהגישה הפרקליטות לפני כשנתיים נטען כי כשעבד בשירותי קופת חולים כללית בדימונה, פעל בין השנים הלועזיות  2014 ועד סוף 2015 לפגוע בקופת החולים.

הוא הציג מצג שווא שלפיו ביצע מאות הזמנות של תרופות שיועדו לחולי סרטן, לחץ דם וסוכרת, כשבפועל התרופות לא היו נחוצות. על פי כתב האישום המקורי, הוא השמיד תרופות בסכום של ארבעה מיליון שקלים, אך במסגרת הסדר הטיעון הופחת הסכום ל-750 אלף שקלים.

עוד בנושא:

  - בלעדי: גורם רפואי בכיר "פותח את הפה"

  - ערבי שהתחזה לרופא והעניק טיפולים נעצר ושוחרר

  - 3 רופאים ערבים ואח חשודים בטרור

  - עשרות רופאים ורוקחים ערבים קיבלו רישיון במרמה

אל-עמור ערך רישומים כוזבים שלפיהם התרופות נותבו לחדרי טיפול של אחיות במרפאה בקופה, למרות שלא הגיעו לשם. בנוסף, ערך רישומים כוזבים לפיהן התרופות הושמדו מכיוון שנשכחו מחוץ לחדר הקירור. כל זאת עשה מכיוון שקופת החולים כללית לא קידמה אותו בעבודה. יש לציין כי בכתב האישום המתוקן נכתב שעשה את המעשים והשמיד את התרופות מצילות החיים כדי לפגוע בקופה.

בסיכומי הפרקליטות טען עו"ד ברוך יעקבי כי "הנאשם פגע באמון הציבור במערכת הרפואית ובמקצועיותה - שכן כתב האישום מתאר כיצד תרופות הושארו על ידי הנאשם בתנאים לא תקינים והושמדו על ידו, תוך התעלמות מהנראות של המעשים כלפי הציבור- שכן מדובר על השמדת תרופות מצילות חיים שהאדם הממוצע ספק אם יוכל לרכוש מכספו שלו".

בנוסף, קופת חולים כללית הגישה תביעה אזרחית נגד אלעמור. בהליך גישור בפני בית המשפט הוסכם שהנאשם ישלם 360 אלף שקלים לקופה. הרוקח אמר: "אני מודה ומצטער מאוד על מה שעשיתי. אני מתחרט על המעשים".

כזכור, במהלך השנה האחרונה עלה לכותרות מספר פעמים נושא העסקתם של ערבים במקצועות הרפואה בישראל בין היתר בתפקידי רוקחות.

לפני מספר חודשים, במבצע משטרתי שכונה "רשיון להרוג", נעצרו עשרות רופאים ורוקחים ערבים אשר פעלו תקופות ארוכות במקצועות רפואיים שונים ללא שהיה בידם רשיון אמיתי. הללו היו מוציאים רשיונות פיקטיביים ממכללות ללימודי רפואה ברחבי העולם, בעיקר בארמניה וכשחזרו לארץ הציגו את הרשיון וקיבלו תפקידים שונים בבתי החולים ובקופות ברחבי הארץ.

גורם רפואי בכיר במערכת הבריאות בישראל איתו שוחחנו בקול היהודי סביב פרשיית הרופאים, אמר כי תופעת הרופאים הערבים חסרי הידע מוכרת רבות בעולם הרפואה.

"מתוך כמה עשרות רופאים כאלו שראיינתי, לכ-80 אחוז אין ידע אפילו של שנה א' של סטודנט לרפואה בארץ", אומר הגורם ששוחח עם הקול היהודי. "המבחן עצמו מאוד קשה ואין ספק שהם לא מתקרבים לקרסוליים של ההבנה שלו".

הגורם, שמבקש לשמור על עילום שמו ותפקידו, אך מאחוריו עשרות שנים במערכת הבריאות בתפקידים שונים, מסביר לקול היהודי כי מדובר בתופעה מוכרת אך במערכת חוששים לדבר עליה.

"כל בית חולים מתמודד עם הבעיה הזו. בתי חולים נחשבים יותר מרשים לעצמם לברור יותר כי יש שכר גבוה יותר, אבל מוסדות חלשים, בפריפריה או כאלו שלא מתוקצבים מהמדינה נתקעים ומקבלים גם רופאים ברמה נמוכה מאוד".

"אנחנו קודם כל מסננים את רובם, וגם כאלו שבכל זאת מקבלים בגלל מצוקת כח אדם או משהו כזה, לא נותנים סמכות שאין להם ידע לגביו", הוא מנסה להרגיע במעט את המצב, אך עם זאת מודה כי המצב עלול להגיע לסכנת חיים.

"לעיתים רופאים בכירים מגיעים למצב שהם לא סומכים על אותו רופא שלצידם ומעדיפים לעבוד יותר ושאותו רופא יעמוד בצד ולא יתערב, וזאת מתוך פחד שהמצב הרפואי של המטופל יסתבך בגלל שגיאות אותו רופא".

  

 

 

תגובות (1) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 15 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד