בע"ה כ"ד אב תשע"ט
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

שבוע לפיגוע: מד"א יסגור תחנות ביהודה ושומרון?

מגן דוד אדום הודיע על צמצום של כוח האדם ביהודה ושומרון בעקבות לחץ כבד הודיע מד"א כי הצמצום ידחה ביממה לבחינת אפשרויות נוספות

  • מערכת הקול-היהודי
  • י"ז אדר ב תשע"ט - 14:35 24/03/2019
גודל: א א א

ארגון ההצלה הלאומי מד"א הודיע היום (א') כי החל מהיום בשעה 15:00 הוא מצמצם את פעילותו בתחומי יהודה ושומרון.

"מד"א היה אמור לצמצם את שירותיו בשטחי יהודה ושומרון לפני כחודש וחצי בשל אי העברת תקציב לטובת פעילות זו בסה"כ 5.5 מיליון ש"ח אך לאור התחייבותה של הממשלה כי התקציב יועבר הודיע מד"א כי דוחה את צמצום הפעילות", התקציב טרם הועבר, נאמר בהודעת מד"א.

"אי לכך, החל מהיום (יום א 24.3) בשעה 15:00 יכנס לתוקפו מהלך לצמצום הפעילות של מד"א ביהודה ושומרון. מנהלי המרחבים יעניקו מענה לארועים בגזרות השונות באמצעות הפעלת אמבולנסים ישוביים ותחנות מד"א אחרות, יעדכנו ויתאמו עם ראשי המועצות, קבט"ים ורכזי רפואה בכל הפעילות המתבצעת והנדרשת", נאמר עוד בהודעה.

"יודגש כי מד"א ימשיך להעניק טיפול רפואי מסור ביהודה ושומרון, משאר נקודות ההזנקה הפרוסות מזה שנים ברחבי יהודה ושומרון", נאמר בסיום ההודעה.

בעקבות לחץ כבד שהפעילו ראשי הרשויות על מד"א הודיעו בצהריים כי סגירת התחנות ביהודה ושומרון תדחה ביממה. במהלך היממה הקרובה יערכו נסיונות למציאת מימון לכיסוי הבור התקציבי.

החלטת הנהלת מד"א עוררה זעם רב בהתיישבות. ראש המועצה האיזורית שומרון יוסי דגן אמר כי "שבוע לאחר פיגוע, ללא בושה, לאחר שקיצצו במספר החיילים באיזור, ומסרבים להשלים פערים של 400 מליון ש"ח למרכיבי בטחון, מוסיפים חטא על פשע וגם סוגרים תחנות מד"א מפקירים את חיי חצי מליון תושבי יו"ש כפשוטו", תוקף דגן.

"ממשלת ישראל ומד"א צריכים להתבייש, בזמן שיש ממשלה לאומית, משרד ראש הממשלה, משרד הבריאות, משרד האוצר, והארגון הלאומי, של מד"א מקצצים שבוע אחרי הפיגוע הנורא, אני מתבייש שכך הממשלה שלי נוהגת, אני מתבייש, שכך ארגון ההצלה הלאומי של מדינת ישראל - מד"א נוהג, זו חרפה, ראש הממשלה צריך לכנס דיון כבר בוושינגטון ולפתור את הסיפור הזה. לא יכול להיות שאנחנו בני ערובה של מלחמות אגו ומלחמות תקציביות על מליונים בודדים כל שנה מחדש. יש כאן חיי אדם. אנשים עלולים לההרג ולמות כתוצאה מהדבר הזה", מתריע ראש המועצה.

עו"ד נתי רום העוסק בזכויות אדם ביו"ש אמר: "דם תושבנו אינו הפקר ואיננו אזרחים סוג ב'. בכל שנה סוחרים ארגון מד"א ומשרד הבריאות בבריאותם של תושבי יו"ש. הגיע הזמן שהתקציב עבור שירותי הרפואה ביהודה ושומרון יכלל בתקציב השנתי אותו מעבירים משרדי הבריאות והאוצר למד"א ולא יתוקצבו בנפרד. תורמים רבים בעולם אינם מודעים לכיפופי הידיים ותורמים למד"א על סמך הצגתו כמי שמטפל באופן שוויוני בכל אזרחי ישראל".

תגובות (1) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


2 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 19 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד