בע"ה כ"ה אב תש"פ
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

תיק דומא: עורכי הדין יסכמו את הסתירות בין הראיות לכתב האישום

בבית המשפט יערך היום דיון סיכומים בתיק דומא. עורכי דינו של עמירם בן אוליאל יבקשו לזכותו, לאור שורת קשיים משפטיים וסתירות וכן לאור העינויים הקשים שעבר

  • מערכת הקול-היהודי
  • ה' אדר תש"פ - 10:22 01/03/2020
גודל: א א א

בבית המשפט המחוזי מרכז בלוד יערך היום (ראשון) דיון הסכימום בתיק דומא.

בדיון, שיחל בשעה 13:00, יסכמו הצדדים את טענותיהם. עורכי דינו של עמירם בן אוליאל עו"ד אשר אוחיון ועו"ד יצחק בם, יטענו כי יש לזכותו בתיק וזאת מלבד העינויים הקשים שבהם הוצאו ההודאות מבן אוליאל, גם בשל שורת פגמים בראיות התביעה, בניהם עדות עדי הראייה לאירוע אשר סותרות את כתב האישום.

בין היתר יטענו עורכי הדין, כי במהלך ראיון בתוכנית עובדה, סיפר ארז אמויאל מי שהיה ראש צוות החקירה מטעם המשטרה בתיק, כי הוא מאמין לעדי הראייה בזירה, ולא לגרסת כתב האישום כפי שהואשם בה בן אוליאל. מדובר במכה קשה לקו בו נקטה הפרקליטות לאורך כל התיק.

אורי קירשנבאום מארגון חוננו התייחס לפגמים בראיות בתיק ואמר, כי "ראש צוות החקירה לא מאמין לכתב האישום, התביעה בצורה צינית מנסה ללכת בין הטיפות ולהתכחש לעדויות בזירה ולממצאים".

עוד אמר קירשנבום, כי "הציבור כבר מבין היום את גודל השערורייה בפרשת עלילת דומא. אנו מקווים שגם בית המשפט יפתח את האוזניים ואת הראש ויפעל ביושרה ולא יירתע מהלחץ שמופעל עליו מצד הפרקליטות והשב"כ. עמירם צריך ללכת הביתה ומובילי העלילה צריכים לתת על כך את הדין".

לאחרונה פורסמה חוברת, לצד סרטון, המבקשים לפרט שורה של קשיים ראיתיים בתיק דומא, המעלים תהיות ושאלות קשות בנוגע לחקירה ולכתב האישום שהוגש בפרשה.

בין היתר, נכתב אודות הגרסאת הסותרות שמסר אחד הנחקרים, תחת עינויים, ואודות הגרסה שעליה חזר בן אוליאל, לאחר עינויים ולאחר שהוקראה לו בידי החוקרים. כמו כן, שאלת התעלמות הרכב ששימש את המציתים על פי החקירה, מספר המציתים, הכתובות שרוססו על הקיר, אירוע הצתה נוספים בכפר שנבעו מסכסוכים פנימיים, תרגיל השחזור בכפר ועוד.

תגובות (0) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 14 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד